Završio je prvi dio prvenstvene sezone i za sve mlađe uzraste Košarkaškog kluba Međimurje Čakovec koji u ovoj sezoni 2025./2026. godine opet broji rekordan broj registriranih i licenciranih igrača, što znači više od 100 dječaka i mladih između 10 i 19 godina koji igraju za 9 klupskih ekipa koje se natječu u službenim ligama HKS-a i regije Sjever, odnosno domaćim i međunarodnim ligama.
Omasovljenje najmlađih kategorija igrača od 9 do 15 godina, uz razvoj igrača mlađih kategorija U17 i U19 za seniorsku košarku uvijek je glavni prioritet u radu našeg kluba tako da je na početku ove sezone prvi cilj već ostvaren, a to je proširenje baze najmlađih igrača tako da klub opet broji više od 100 registriranih igrača ispod 19 godina uz plasman svih ekipa u 1. regionalnu ligu Sjever.
Tako je za natjecanje u regiji Sjever prijavljeno 7 ekipa i to u konkurenciji U11, U13 – dvije ekipe, U15, U17 – dvije ekipe i U19. Uz njih ekipa U13 igra međunarodnu Ligu prijateljstva, a ekipa Međimurja U12 Ligu KS ZG.
Također kako bi u kategoriji gdje je najviše čak 26 igrača, a to je trenutačno u klubu uzrast U13, uz redovno natjecanje klub je odlučio da prijavi dvije ekipe za natjecanje u regiji Sjever, tako da svi igrači imaju što veći broj utakmica.
Za još kvalitetniji igrački podražaj prijavljena je Liga prijateljstva u kojoj igraju klubovi iz Slovenije, BiH i Hrvatske, te Liga U12 za igrače rođene 2014. godine i mlađe koju igraju u sklopu KS Zagreba.
S dvije ekipe igra i uzrast U17 u kojem je više 20 igrača između 15 i 17 godina i „regrutiraju“ se već polako, ali sigurno igrači prema seniorskoj košarci, tako da se vodi računa o tome da svi imaju svoju minutažu u vrlo važnoj razvojnoj etapi igranja košarke.
Osim masovnosti, naše ekipe postigle su prvom dijelu ove sezone odlične rezultate.
Tako s 1. mjesta u svojoj skupini u Regionalnu ligu sjever idu iz svojih skupina ekipe KK Međimurje U13 i U17, a s drugog mjesta U15 i U19, dok je ekipa U11 koja natjecanje igra turnirski nakon prvog turnira vodeća s dvije pobjede protiv najboljih varaždinskih predstavnika Varaždina i Varteksa.
Istaknimo da je ekipa Međimurja U13 koju vodi trener Bojan Hrkač dominirala u prvom dijelu sezone i u nastavku pretendira da izbori poluzavršnicu PH u 1. regionalnoj ligi Sjever koja započinje u siječnju.
Također je odlično igrača i druga ekipa koja je u svojoj skupini zauzela 2. mjesto s time da prvi igra izvan konkurencije sa starijim igračima U15.
Ekipu U13 čeka i nastavak međunarodne Lige prijateljstva u kojoj je izborena već jedna vrlo lijepa pobjeda protiv jedne od najjačih hrvatskih ekipa KK Cedevite Junior.

Za poluzavršnicu PH u 1. regionalnoj ligi borit će se i naša ekipa U19 pod vodstvom trenera Stjepana Štefa Novaka, koja kad igra u najjačem sastavu uključujući važne poluge i u našoj seniorskoj ekipi Hrena i Šarića sigurno može četvrtu godinu zaredom izboriti taj prestižni rezultat.
Ekipa broji 15 igrača i nadamo se da će u kompletnom sastavu opet zauzeti jedno od dva mjesta koje vodi među 16 najboljih hrvatskih ekipa juniorskog godišta.

Ekipa U17 koju vodi trener Mario Novak Medo bila je prijavljena i za kvalifikacije za Jedinstvenu kadetsku ligu, ali nije uspjela na tom putu već na prvoj prepreci, nakon što je bolji u dva susreta bio ludbreški Grafičar.
Naši kadeti osvojili su 1. mjesto u svojoj skupini prvog dijela regionalnog natjecanja tako da natjecanje nastavljaju u 1. regionalnoj ligi Sjever gdje će pokušati izboriti 1. mjesto koje vodi u kvalifikacije za ulazak na završni turnir Prvenstva regija.
Uz prvu ekipu vrlo dobro je igrala i ekipa Međimurje II koja je na kraju zauzela 2. mjesto u svojoj skupini.
Ukupno za naše dvije kadetske ekipe igrala su 22 igrača.

S drugog mjesta u 1. regionalnu ligu Sjever ide naša ekipa U15 koja broji 18 igrača i koju vodi Mario Novak Marek.
Na početku je ostala bez dva važna igrača, tako da je nadopunjena s mlađim igračima koji su pokazali borbenost i zalaganje te igrali sve bolje i bolje kako je natjecanje odmicalo.
Jedinstvena regionalna liga Sjever bit će za ovu ekipu nova važna etapa u razvoju svakog igrača.

Ekipa U11 koju vodi Roko Sorić broji 20 igrača i za sada je odigrala jedan službeni turnir prvog dijela natjecanja nakon kojeg najbolje ekipe igraju završnicu Regije sjever i bore se za plasman na završni turnir PH.
Pobjednički su krenuli u natjecanje i nadamo se da će nakon što se ovo natjecanja zahukta izboriti nastup na završnom turniru i ozbiljno konkurirati za plasman na završni turnir PH u ovom uzrastu.

Uz nastup u ligaškim natjecanjima tijekom prvog dijela sezone 2025./2026. naše ekipe igrale su i na pozivnim turnirima na kojima su također osvajale pehare i medalje.
Istaknimo osvojeni turnir ekipe U13 u Donjem Miholjcu i ekipe U19 u Virju, kao i drugo mjesto naše ekipe U17 na turniru u Koprivnici. Domaći čakovečki predbožićni turnir odigrali su i naši najmlađi klinci koji treniraju u sklopu ekipe U11.
S postignutim rezultatima kako u prošloj sezoni, tako i u prvom dijelu nove sezone, s daleko najvećim brojem registriranih košarkaša u Međimurju, kao i stručnim kadrom – 6 školovanih i licenciranih trenera Košarkaški klub Međimurje Čakovec potvrđuje status nositelja kvalitete i najboljeg kluba međimurske košarke uz želju u Novoj 2026. godini da baza igrača, kao i rezultati budu još bolji nego u protekloj 2025. godini koja je označila stabilizaciju seniorske ekipe, omasovljenje klupskih ekipa i stvaranje daljnje baze za opstanak kvalitetne košarke u našem kraju.
Košarkaški klub Međimurje Čakovec želi svima uspješnu i sretnu Novu 2026. godinu!