Cibona je opravdala status velikog favorita na gostovanju kod Međimurja, koje je sigurno jedan od najmlađih sastava lige (samo dva igrača 2005. godište). U dvorani OŠ u Ivanovcu, cibosi su u 1. kolu Jedinstvene kadetske lige slavili uvjerljivu pobjedu od +62 razlike.

Gosti su stigli u utakmicu samo sa 7 igrača budući da je trener Juran imao velike probleme s ozljedama u svojoj momčadi. Međutim, njegovi glavni aduti pod košem 203 cm Pavković i dvometraši kapetan Frančešević i Kujundžić bili su u sastavu i to je bilo dovoljno za dominaciju pod koševima uz sjajan šut za na kraju uvjerljivu pobjedu 59 – 121.

Međimurje je bez respekta ušlo u utakmicu, dok su cibosi još bili “uspavani”. Domaći playmaker Hren iznenadio ih je s nekoliko dobrih akcija i domaći su se držali prve 4 minute kad su imali i vodstvo. Međutim, nakon pet minuta krenula je agresivna obrana Cibone i osvojenih lopti pod košem Pavkovića i Kujundića uz brzu tranziciju donijelo je „brdo“ lakih koševa za preokret i 24 koševa razlike već na kraju 1. četvrtine.

U drugoj gosti nisu pustili već su nametnuli još žešći ritam. U jednom trenutku Cibona je napravila seriju od 40:3. Međimurje nije imalo više agresivnosti u obrani tako da je Cibona samo povećavala prednost. Nakon prvih 20 minuta imali su +40. Razigrao se Frančešević , pridružili su mu se u napadu Pavkovića, Kujundžića  i Križanca i razlika je samo rasla.

Treća četvrtina donijela je najravnopravniji dio utakmice. Nekoliko dobrih akcija Novaka i Aleksandra Zembera pod košem i dobrih prodora domaćih bekova Marčeca i Rodeka donijelo je lijepu košarku i gosti su taj dio utakmice dobili „samo“ 22-30.

Cibona je opet dodala gas u zadnjoj četvrtini. Počeli su pogađati i izvana Sekely i Žarković , opet je bilo puno lakih koševa Katića i Križanca i prednost je narasla na rekordnu razliku.

Domaći trener Stjepan Novak dao je priliku svim igračima s klupe da osjete taj podražaj igranja s najboljima u ovoj ligi, dok je Cibona odigrala ozbiljno do zadnje minute i upisala „za zagrijavanje“ prva dva boda.

Najbolji su u momčadi Međimurja odigrali Hren (12 poena, 3 asista i 4 ukradene lopte) i najbolji strijelac ekipe Marčec (13 koševa), dok su u redovima gostiju posebno raspoloženi bili najbolji igrač utakmice Križanac (20 poena i 16 skokova), njihov kapetan Frančešćević (21 poen, 8 skokova), Kujundžić (21 poen, 7 skokova i 4 asistencije) i Pavković (17 poena i 13 skokova).

Izjave trenera:

Stjepan Novak (Međimurje): – Čestitam gostima na pobjedi. Nije se lako nositi s timovima koji su fizički punomoćniji, imaju znatnu prednost u visini i širokoj kvaliteti. Bez obzira na visoki poraz zadovoljan sam kako smo odigrali veću dionicu utakmice. Nisam zadovoljan samo agresivnošću u zadnjih pet minuta prvog dijela i drugoj četvrtini što smo platili velikim zaostatkom. Nama je ova liga velika škola da vidimo gdje smo u odnosu prema najboljima, tako da ćemo pokušati osvojiti bodove u utakmici gdje ćemo biti ravnopravni nego protiv selekcioniranih momčadi kao što je Cibona. Ova utakmica odličan je pokazatelj da se mora još više raditi i trenirati kako bi se moglo još bolje parirati najboljima u Hrvatskoj i nadam se da će to biti sada još veći izazov za sve mlade košarkaše u našem klubu.

Ivan Juran (Cibona): – Bez obzira što smo kvalitetni tim uvijek treba pokazati na terenu, stoga čestitam svojim momcima koje sam imao u ovoj utakmici na raspolaganju bez obzira na veliki broj ozlijeđenih što su odigrali maksimalno angažirano svih 40 minuta i zabilježili lijepu pobjedu . Želim da u svakoj utakmici pokažu ovakav nivo igre i zalaganja i onda smo sigurni kandidati za Final four i borbu za naslov prvaka. Cibona uvijek ima visoke ciljeve u svakom natjecanju, a osim toga želimo da što više igrača iz naših mlađih ekipa zaigra za seniorsku, odnosno postanu vrsne košarkaše.

MEĐIMURJE – CIBONA 59 – 121 (14-38, 12-28, 22-30, 11-25)

IVANOVEC. Dvorana OŠ Ivanovec. Gledatelja: 80. Suci: Žarko Kovačević (Čakovec) i Borna Valpatić (Kotoriba). Opunomoćenik: Danijel Perčić (Čakovec).

Međimurje: Šarić, Hren 12, Beuk 5, Novak 9, Zaspan 2, Horvat 2, Marčec 13, Balent 1, Šimunić, Rodek 4, F. Zember, A. Zember 11. Trener: Stjepan Novak.

Cibona: Žarković 15, Sekely 10, Kujundžić 21, Križanac 20, Katić 17, Frančešević 21, Pavković 17. Trener: Ivan Juran.

Pred kadetskim sastavom Međimurja je sada prvo gostovanje i to dvostruki program. Najprije će u subotu 22. siječnja igrati protiv još jednog od favorita za naslov – Zadra (2. kolo), dok u nedjelju 23. siječnja igraju protiv još jedne zadarske ekipe Puntamike (4. kolo) u utakmici u kojoj se očekuje da bi mogli konkurirati s domaćima za prve bodove.