Košarkaši Međimurja zabilježili su vrijednu startnu pobjedu u 1. kolu 2. muške košarkaške lige Sjever protiv aktualnog prvaka Podravca iz Virja 73-70 (20-22, 23-6, 8-18, 22-24) u utakmici koja je odigrana u sportskoj dvorani u Ivanovcu u dobroj atmosferi i lijepo ispunjenim tribinama.

Bila je to utakmica u kojoj je nakon prvih 20 minuta sve mirisalo na uvjerljivu pobjedu Međimurja (+15 poena prednosti na poluvremenu), ali u nastavku su Virjani pokazali iskustvom i kvalitetom zašto su prošle godine uvjerljivo osvojili naslov.

Međutim, usprkos tome što je Podravac u dva-tri navrata poravnao rezultat u posljednjih deset minuta igre, ekipa Međimurja je pokazala karakter i na kraju u iznimno napetoj završnici zasluženo stigla do prve pobjede i startna dva boda.

Mario Novak i Petar Glumac, košarkaši Međimurja

Nakon dosta rastrgane prve četvrtine, u drugoj, odličnom obranom u kojoj je izvrsno odigrao jedan od najmlađih Franjo Kranjčec uz nekoliko njegovih uzastopnih poena te pogođenu tricu, domaći su polako, ali sigurno preuzeli konce igre. Još kad se razigrao Drk s nekoliko trica, kao i ostatak ekipe, prednost je samo rasla. Na veliki predah otišlo se s rezultatom 43-28 u korist međimurskog drugoligaša.

U trećoj četvrtini gosti su prešli na zonu i počeli su problemi za domaćina koji nikako nije pronalazio pravi način da prvenstveno dobrim šutom poremeti zacrtani plan protivnika. Prednost se počela topiti i na ulasku u posljednju dionicu igre na semaforu je bilo samo +5 za domaćina.

Neizvjesnost je i dalje rasla i u posljednjoj četvrtini, naš sastav nikako nije mogao prelomiti utakmicu, osjetilo se da zbog zdravstvenih problema koje su imali zadnjih desetak dana stožerni igrači, nedostaje energije da se na vrijeme riješi pitanje pobjednika.

Kuzmić KK Međimurje i Zadravec KK Podravec

Iako su gosti bili uporni, ipak nisu uspjeli niti u jednom trenutku preokrenuti rezultat, uvijek je bila prednost na strani domaćina koji je psihološki izdržao kad je bilo najpotrebnije u posljednje tri-četiri minute igre.

Važnu tricu zabio je Glumac, Marek Novak preuzimao je odgovornost, realizirao dva šuta, izborio bacanja i uz pomoć svih igrača koji su se borili do zadnjeg atoma snage, prednost je konstantno bila na strani našeg drugoligaša.

Međutim, gosti se nisu predali, zabili su nekoliko „ludih“ koševa i pitanje kako će sve završiti bilo je otvoreno sve do zadnje sekunde, kada su tricom pokušali izjednačiti i izboriti produžetak.

Nisu uspjeli, navijači Međimurja koji su pružili dobru podršku ekipi na terenu, mogli su odahnuti kad je sirena odsvirala kraj, a igrači započeti slavlje za uvijek važnu startnu pobjedu.

Kod Međimurja najefikasniji su bili Mario Marek Novak s 17 poena kojima je dodao 6 asista i Igor Drk koji je zabio 16 uz 4 trice. Kod Podravca Stefan Zadravec zabio je najviše 21 poen.

Za Međimurje su igrali: Kuzmić 12, M. Novak 17, M. Kranjčec 9, Bartolić, J. Horvat, Drk 16, Golik 2, Gašparić, Rodek, Glumac 11, F. Kranjčec 7. Trener: S. Novak.

Rezultati 1. kola 2. ML Sjever: Podravac – Međimurje 73-70, Vindija – Virka 93-66, Petar Zrinski – Ivančica 74-86, Bjelovar – Labrada 91-87, Vedi – Varteks 90-61. Slobodan je bio Radnik.

U 2. kolu, predstojeće subote 15. listopada, Međimurje gostuje u Križevcima kod Radnika.

Sponzor utakmice 1. kola KK Međimurje Čakovec bio je Doner House Čakovec.

IZJAVE AKTERA

Trener Stjepan Novak (trener Međimurja): – Prvo poluvrijeme smo odigrali kako smo se dogovorili. Odlična obrana, puno ukradenih lopti, veliki broj lakih poena i to nam je donijelo lijepu prednost na poluvremenu od +15. Na poluvremenu smo pomoćni trener Krajačić i ja rekli dečkima da nas čeka zona, ali nažalost nismo se snašli, pali smo u njihov ritam i počeli su dominirati terenom. Promašili smo odmah tri otvorena šuta, nismo zabili nekoliko zicera i iskusni gosti su se vratili u susret. Ali svaka čast mojoj ekipi, pokazali smo karakter, bili smo opet pravi kad je bilo najvažnije, nismo dopustili protivniku da preokrene rezultat, mi smo bili ti koji smo imali prednost i na kraju smo smatram potpuno zasluženo pobijedili aktualnog prvaka Podravca.

Mario Novak (Međimurje, najefikasniji igrač utakmice): – Prvo poluvrijeme je bilo predobro, šutevi su ulazili, drugo poluvrijeme smo mali pali, ali izdržali smo kad je bilo najvažnije i upisali pobjedu što je najvažnije.

Igor Drk (Međimurje, četiri pogođene trice): – Znali smo da će utakmica biti teška, energetski iznimno zahtjevna, nekoliko nas je bolest pokosila u pripremi za Podravac. Nismo ove subote bili na 100 posto, ali svi smo povukli kad je trebalo. Pobijedili smo aktualnog prvaka i ova dva boda su vrlo vrijedna na početku sezone.