Kako se bliži kraj prvenstva 2. muške lige Sjever za košarkaše tako naše Međimurje sve bolje izgleda i igra. U 20. kolu na domaćem parketu dvorane I. OŠ Čakovec uvjerljivo je nadigran treći na tablici Radnik iz Križevaca 88-54, sa čak +34 poena razlike.

Još jedna odlična partija naše momčadi koja je nakon marljivog rada i treninga, pronašla kemiju, ušla u formu i spojila dvije lijepe pobjede protiv Vindije i Radnika, momčadi koje puno bolje kotiraju na tablici u dosadašnjem dijelu prvenstva. Međutim, u ove dvije utakmice, obje ekipe nisu mogle parirati Međimurju i izgledalo je obrnuto, da smo mi u borbi za sam vrh u ovoj sezoni, a ne naši protivnici.

Protiv Radnika važna je novost što su i naše mlade snage Herman i Gašparić pokazali su svoj talent i potencijal. Herman je dominirao na terenu u tranziciji i agilnosti, dok je Gašparić pokazao da ima odličan šut kad vjeruje u njega.

Veliki je to zalog za budućnost i nadamo se da će ekipa ostati na okupu i uz još poneko igračko pojačanje vrlo brzo opet konkurirati za naslov prvaka 2. ML Sjever.

Najbolji na terenu bio je naš centar Petar Glumac koji da imamo još malo visine u momčadi sigurno bi igrao i neke druge pozicije. Ali i ovako jako vjeruje u svoj šut izvana, a igrači Radnika puštali su ga cijelo vrijeme da šutira, tako da je došao na svoje.

U prvoj četvrtini nije ga baš išlo, ali kad je Pero namjestio ruku krenuo je trpati i na kraju uz minutu koja je bila prosječna, jer nije trebao biti cijelo vrijeme u igri, zabio je najviše od svih – 20 poena.

Kakva je bila utakmica, najbolje govori činjenica da je trener Štef Novak dao priliku svim igračima i svi su se upisali u listu strijelaca. Naš najbolji šuter i kapetan Ivan Golik nakon izvrsne partije protiv Vindije, ovaj put nije morao raditi „prekovremeno“, podijelio je minutu s juniorom Gašparićem koji je dobro iskoristio ukazanu priliku.

Što se tiče rezultata kretanja, neizvjesnost oko pobjednika bila je samo u prvoj četvrtini, jer igrači Međimurja nisu još došli „u radnu temperaturu“. Tako je bilo 15-15 nakon prvih 10 minuta igre, ali to je bilo ujedno sve što se tiče priključka gostiju i mogućnosti pariranja čakovečkom sastavu.

Kad smo pojačali ritam i iz uspavanog „mooda“ prebacili samo u „brzinu više“ nestala je kakva dilema oko pobjednika ovog susreta. Bilo je pitanje samo s koliko će razlike biti ispraćeni gosti iz Križevaca. Naime, igrači Radnika osim što nisu mogli pratiti tempo domaćina, u preostale tri četvrtine imali su još k tome katastrofalnu realizaciju šuta, tako da nije čudno što su na kraju zabili samo 54 poena.

Naši igrači držali su visok tempo do samog kraja, uz niz atraktivnih, ali i svrsishodnih akcija, tako da su gledatelji mogli uživati ​​u fenomenalnoj predstavi košarkaša Međimurja u preostalih 30 minuta igre. Tu treba posebno istaći nekoliko lucidnih asistencija Mislava Kranjčeca i nezaustavljivih prodora playa Domagoja Kuzmića .

Nakon 38-25 i +13 u poluvremenu, u trećoj četvrtini prednost je narasla na +18, dok su se u zadnjih deset minuta predali, a naši nisu posustali bez obzira što je trener Novak igrao s „kombiniranim petorkom“ u kojoj su svi koji bili su u zapisniku dobili priliku.

Na kraju velikih +34 razlike za Međimurje i zaista lijepa pobjeda protiv ekipe koja je još prije desetak dana bila kandidat za titulu prvaka.

Što se tiče strijelaca u sastavu Međimurja istakli su se Glumac s 20 poena, te Herman s 14 i Gašparić s 13, dok je kod gostiju nešto bolji učinak imao tek Žulj koji je zabio 18.

Međimurje: Golik (kapa) 7, Balent 3, Kuzmić 9, Gašparić 13, M. Kranjčec 9, Bartolić 2, Drk 9, Herman 14, Glumac 20, Totić 1, F. Kranjčec 1 . Trener: Stjepan Novak .

Međimurje je sada na omjeru od 9 pobjeda i 8 poraza u ovoj sezoni i do kraja treba odigrati još dva redovna kola i zaostalu domaću utakmicu protiv Virke. Sljedećeg vikenda naši igraju još jedan susjedski derbi s Grafičarom u Ludbregu.