Košarkaši Međimurja stigli su u nedjelju u dvorani I. OŠ Čakovec do „okrugle“ desete prvenstvene pobjede u posljednjem 22. kolu 2. ML Sjever. Uvjerljivo su na domaćem parketu svladali bjelovarski Vedi 98-42 i tako uzvratili za najteži kiks u ovoj sezoni koji se dogodio u prvom srazu s tom ekipom.

Utakmica je našem sastavu poslužila više kao malo jači trening, jer gosti su ovaj put bili potpuno neravnopravan protivnik, tako da je trener Međimurja Štef Novak dobio mogućnost da dobru minutažu pruži mladim snagama.

I upravo je ta kombinacija mladosti i iskustva bila najbolja kombinacija u ovom susretu, posebice u drugom poluvremenu. Najbolje je to iskoristio Franjo Kranjčec koji je ušao u odličnu formu i nakon sjajne utakmice dan ranije u Šibeniku u dresu kadeta, na istom nivou bio je i protiv Vedija u utakmici seniora. Postigao je čak isti broj koševa 21 poen.

Ozbiljno i kao pravi vođa na playu je odigrao Kuzmić koji je zabio 17 poena, a u listu strijelaca upisali su se svi igrači koji su zaigrali i pokazali lijepu košarku koja je izmamila pljesak.
Matija Herman jedini je dobio poštedu od igrača u zapisniku s obzirom da je imao problema s hematomom na ruci.

Za Međimurje su igrali: Balent 2, Kuzmić 17, Gašparić 12, M. Kranjčec 4, Bartolić 7, Rodek 7, J. Horvat 5, Drk 11, Golik 9, Herman, Zaspan 3 i F. Kranjčec 21.

Za čakovečkog košarkaškog drugoligaša ovo nije kraj prvenstva s obzirom da je još treba za odigrati zaostalu utakmicu s Virkom iz Virovitice.
Protiv Vedija osigurano je 6. mjesto na tablici koje Virovitičani koji su sedmi više ne mogu ugroziti, s obzirom da smo bolji u koš razlici. Ali, bilo bi lijepo završiti prvenstvo s pobjedom i boljim omjerom od subotnjeg protivnika koji je trenutačno na 9 pobjeda i 10 poraza, dok mi imamo 10 pobjeda i 9 poraza.

Utakmica između Međimurja i Virke igra se u petak 8. travnja s početkom u 20 sati u dvorani I. OŠ u Čakovcu.