Međimurje je u sklopu 16. kola 2. ML Sjever gostovalo u Virju kod Podravca, u drugoj uzastopnoj utakmici s aspirantom za naslov prvaka. Iako nismo igrali u kompletnom sastavu (play Kuzmić bio je nominalno u sustavu, ali nije bio spreman za igru ​​jer se vraća nakon bolesti), pružen je odličan otpor iskusnom domaćinu koji je ipak u zadnjoj četvrtini uspio prelomiti susret u svoju korist i pobjedom 88-78 osvojiti dva važna boda u borbi za naslov.

S obzirom na pomlađeni i nekompletni naš sastav svi su prognozirali laku pobjedu Podravca koji se dodatno pojačao u borbi za naslov s 2,05 m visokim centrom Paškom Vrlikom koji je baš protiv nas pokazao da je Podravac dobro odabrao.

Međimurje je odlično odigralo prve dvije četvrtine utakmice, ali za nešto više trebalo je barem još jedan igrač u rotaciji, a trener Novak nažalost nije imao u Virju.

U drugom dijelu nastavili smo mučiti domaćina koji je na krilima iskusnog šutera nezaustavljivog S. Zadravca (31 poen) i dominantnog u visini Vrlike (21 poen) ipak u zadnjoj četvrtini prelomio utakmicu u svoju korist, tako da nije bilo neizvjesnosti u samoj završnici. Na kraju +10 za domaćina 88-78.

Bila je to vrlo dobra utakmica našeg sastava, puno bolja nego protiv Ivančice. Odlično su odigrali kapetan Golik koji je zabio 23 poena i Glumac s 18, a vrlo dobri su bili i mlađi junior Herman (11) i kadet F. Kranjčec (8). Solidnu partiju pružio je i njegov brat Mislav Kranjčec, kao i iskusni Drk.

Ono što je najvažnije za našu pomlađenu momčad je da se vidi pomak nakon svega onoga što se radi na treningu pod vodstvom stručnog stožera: Novak-Krajačić-Čajić.

Za Međimurje su igrali: Kuzmić, Gašparić, M. Kranjčec 10, Bartolić 2, Rodek, Drk 6 (2×3), Golik 23 (3×3), Herman 11 (1×3), Glumac 18, Totić, F. Kranjčec 8 (1×3). Trener: S. Novak.

Ovo kolo pokazalo je da su sve ekipe u ligi podignute kvalitete (pobjede Virke i Petra Zrinskog protiv favoriziranih Grafičara i Vindije), tako da neće biti nikakvo čudo, ako do kraja bude još iznenađujućih pobjeda.

Naravno, za našu momčad to znači da će u svakoj utakmici morati dati 100 posto ili više od sebe ako želite osvojiti bodove i zadržati sadašnju poziciju, odnosno pokušati napredovati na tablici, jer će se po svemu sudeći u nastavku sezone  zahuktati borba za pozicije od 4. do 9. na tablici.

Na tom putu Međimurju slijedi već predstojećeg vikenda na domaćem parketu zanimljiv susjedski derbi s varaždinskom Vindijom koja je uzdrmana nakon dva uzastopna poraza s kojima se oprostila od priželjkivane borbe za naslov prvaka.

REZULTATI 16. kola : PODRAVAC Virje – MEĐIMURJE Čakovec 88-78 (27-23, 17-24, 25-19, 19-12), PETAR ZRINSKI Vrbovec – VINDIJA Varaždin 77-67 (14-18, 14-18, 2 -11, 27-20), VIRKA Virovitica – GRAFIČAR Ludbreg 86-74 (24-17, 20-21, 23-12, 19-24), KOPRIVNICA – KK VEDI Bjelovar 0-20, BJELOVAR – IVANČICA (odgođeno), RADNIK je bio slobodan.