Bez četiri igrača u rotaciji na koje nije zbog ozljeda i bolesti mogao računati trener Novak (Bartolić, F. Kranjčec, Hren i Zaspan), Međimurje je doživjelo poraz na uvijek neugodnom gostovanju u Ivancu.

U sklopu 16. kola 2. ML Sjever, Ivančica je stigla do domaće pobjede rezultatom 77-67.

Slično kao i u Vrbovcu presudila je zadnja četvrtina u kojoj nismo uspjeli imali dovoljno energije za pozitivan rezultat.

U trećoj dionici utakmice naši košarkaši mogli su prelomiti rezultat u svoju korist, ali nisu iskoristili prednost od +8 kad su poveli 58-50. Bilo je to u 25. minuti utakmice.

Ivančica se na vrijeme vratila u susret i zadržala dobar ritam do samog kraja.

Iako su na kraju domaći slavili s +10 razlike, bilo je do zadnje dvije minute vrlo neizvjesno pitanja pobjednika. Nakon što je Ivančica preuzela prednost nije se uspjela odvojiti, bila je na 4-6 razlike, ali naš napad totalno je stao u zadnjih deset minuta igre.

Nitko se nije pridružio Kuzmiću i Mareku Novaku koji su nas držali dugo vremena u igri za pobjedu. Neko vrijeme im se priključio mladi Gašparić, ali kad je bilo presudno nitko više nije zabio gotovo pa ništa, tako da se poraz ovaj put nije mogao izbjeći.

Ovaj tjedan trebao bi početi trenirati mladi bek Hren, kao i Bartolić. Međutim, Franjo Kranjčec i Zaspan još uvijek su izvan stroja.

Nimalo jednostavna situacija uoči tri najteže utakmice prvenstva od koje dvije Međimurje igra kod kuće s Podravcem i Radnikom.

Upravo je Podravac nanio prvi poraz Križevčanima u ovom prvenstvu, tako da je zadržao teoretske izglede za osvajanje naslova.

Stoga je subotnja utakmica s Podravcem koju Međimurje igra u subotu 3. veljače u dvorani I. OŠ Čakovec s početkom u 17 sati, veliki izazov za našu ekipu za koju se nadamo da će biti puno spremnija nego je to bio slučaj protiv Ivančice.

Naravno, uz poziv navijačima Međimurja i svim ljubiteljima košarke da pogledaju sraz našeg sastava s jednom od najboljih ekipa lige.

RL SJEVER – MLAĐI UZRASTI

Pretkadeti zabilježili drugu pobjedu

Protekli vikend bilie su aktivne i dvije naše ekipe mlađih uzrasta Međimurja.

Zabilježile su polovičan uspjeh. Pretkadeti su stigli do druge pobjede i najavili borbu za naslov prvaka lige koja donosi nastavak natjecanja u Kupu HKS-a.

Kao predigra seniorskom susretu u Ivancu su svladali domaću Ivančicu 78-54 za drugu pobjedu u RL Sjever U15.

Dječaci Međimurja U13 nisu bili uspješni u izravnom dvoboju s konkurentom za plasman na poluzavršnicu PH.

Bolji od njih bio je Varaždin rezultatom 61-47.