Košarkaši Međimurja nisu uspjeli spojiti dvije pobjede u nizu na gostovanju i tako iskoračiti prema gornjem dijelu tablice. U nervoznoj utakmici u Bjelovaru domaći su stigli do pobjede od 83-75 u 19. kolu 2. ML Sjever.

Bila je to utakmica u kojoj je domaćin dominirao u prvom dijelu, au 3. četvrtini kada je naš sastav počeo prijetiti dostizanje rezultata i mogućim preokretom došlo je do velike nervoze na terenu u kojem se suci nisu snašli i na kraju zakuhali nemilu situaciju.

Našima ništa nije polazilo od ruke u ovoj utakmici u prvom dijelu. Posebice se to odnosi na šut koji je bio ispod svake razine. S druge strane Bjelovarčani su zabijali iz svih pozicija. Kao rezultat toga bilo je njihovo uvjerljivo vodstvo nakon prve četvrtine od +16, koje su košarkaši Međimurja uspjeli tek neznatno smanjiti do kraja poluvremena.

Puno agresivnije i borbenije smo zaigrali u nastavku. Najmlađi u redovima Međimurja Franjo Kranjčec odlično je držao najraspoloženijeg domaćeg igrača Tušeka koji je iznervirao stalno paskom zbog isključenja nakon namjernog udaranja našeg igrača. Bilo je to u trenucima kad smo stigli ispod 10 koševa razlike zaostatka i nadali se da će konačno proraditi šut Golika da se pridruži raspoloženom Mislavu Kranjčecu.

Međutim, uslijedio je niz nelogičnih sudačkih odluka, tako da su se svi više bavili suđenjem nego igrom iu takvom raspletu događanja domaćin je zadržao prednost i na kraju zasluženo stigao do pobjede 83-75, jer mi ipak nismo bili pravi u ovom susretu.

Što se tiče ostalih susreta, nakon 19. kola Podravac iz Virja sve je bliže naslovu prvaka, jer je bio uspješan na gostovanju u Ludbregu i slavio 13. pobjedu.

Rezultati proteklog kola: Bjelovar – Međimurje 83-75, Radnik – Vindija 69-72, Grafičar – Podravac 69-79, Vedi – Ivančica 50-85, Virka – Petar Zrinski 72-63.

Međimurje – Vindija, utorak 15. 3. u 21 h – dvorana I. OŠ Čakovec

Za košarkaše Međimurja i naše ljubitelje košarke u utorak slijedi poslastica čakovečko-varaždinski derbi jer u goste nam stiže Vindija u zaostaloj utakmici 17. kola.

Varaždinci još uvijek vjeruju u čudo i nadaju se da mogu i do titule, s obzirom da su odigrali čak četiri zaostale utakmice, a među njima je i ona s liderom na tablici Podravcem.

U slučaju da Varaždinci izgube protiv nas u utorak, pitanje prvaka će praktični biti riješeno, iako naravno treba pričekati konačan rasplet situacije.

Susjedski derbi Međimurje – Vindija igra se ovaj utorak 15. veljače od 21 h u dvorani I. OŠ Čakovec.

Ako ste naviknuti na sportsko uživanje utorkom navečer na malim ekranima, sada je prilika da se napravi mala promjena i u večernjem terminu pogleda uvijek zanimljiva košarkaška poslastica – uživo.