Košarkaši Međimurja u 7. kolu 2. ML Sjever naišli su na vrlo raspoloženu ekipu Varaždina koji je slavio pobjedu od 71-86. Međimurje je derbi odigralo u nekompletnom sastavu (Vedran Gašparić je bio na klupi, ali još uvijek liječi ozljedu ramena).

Utakmicu su gosti na svoj mlin uveli u 2. četvrtini nakon izjednačene prve. Naše košarkaše kao da su pokolebale dvije trice s istekom vremena koje su gotovo iz nemogućih pozicija pogodili Koščak i Čevra koje su dale snažan vjetar u leđa Varaždincima.

Nakon toga razigrao se i najbolji gostujući strijelac Smontara koji je odigrao jednu od najboljih partija u varaždinskom dresu i u daljnjem tijeku prometnuo se u igrača utakmice (28 poena uz 5 pogođenih trica).

Gosti su na tom valu dobili dodatnu energiju, dok su naši igrači ušli u nervozu stizanja varaždinskog vodstva i nakon početnih nekoliko neforsiranih grešaka one su se dodatno kulminirale do kraja druge četvrtine koja je završila gostujućom prednošću od +13.

U drugom dijelu dobra igra u obrani donijela je smanjenje vodstva Varaždina u jednom trenutku na samo -6 poena, ali to je ujedno bilo sve.

Novih nekoliko grešaka u napadu, promašeni ziceri i slobodna bacanja te sjajna tricaška večer Varaždina donijela im je novu dvoznamenkastu prednost koja je ostala do kraja, za zasluženu pobjedu 71-86.

U domaćim redovima iskusna trojka: Glumac, Kuzmić i Novak zabila je dvadesetak poena što inače zabija, ali ovaj put nije im se priključio nitko drugi od suigrača za ljepši rasplet.

Međimurje je igralo u sastavu: Kuzmić 21 (1×3), Novak 19 (3×3), M. Kranjčec 3 (1×3), Bartolić -, Zaspan -, Hren -, Gašparić -, Glumac 23 (2×3), F. Kranjčec 5. Trener: S. Novak.

Na tablici 2. ML Sjever nakon 7 odigranih kola, Međimurje je s omjerom od pet pobjeda i dva poraza na 5. mjestu.

U subotu za Međimurje slijedi najteže gostovanje u prvom dijelu prvenstva kod vodećeg neporaženog sastava Radnika u Križevcima.

Utakmica se igra u subotu 25. 11. u 18:30.