Košarkaši Međimurja bili su vrlo blizu da nastave lijepi pobjednički niz u završnici 2. ML Sjever, bez obzira što su na gostovanju u Ludbregu odigrali u nekompletnom sastavu bez cijele „centarske“ linije: Glumac, Drk i Bartolić.

Na kraju je domaći Grafičar slavio pobjedu 88-84, nakon što je preokrenuo rezultat i naše vodstvo od +5 poena razlike na ulasku u posljednjih pet minuta utakmice. Igrač preokreta bio je šuter ludbreškog sastava Svaty koji je zabio tri trice u presudnim trenucima utakmice.

Naš pomlađeni sastav odlično se držao tijekom cijele utakmice protiv domaćina u kojoj važnu ulogu igraju tri iskusna međimurska košarkaša: Božić, Prprović i M. Novak. Sva tri dobro su zaustavljena u većem dijelu utakmice.
U prvom dijelu odličnu rolu od naših pružili su najmlađi. Gašparić koji je zaigrao na četvorki i imao izvrstan napadački učinak (12 poena) i zapaženu rolu u obrani. Isto vrijedi i za Franju Kranjčeca i Matiju Hermana. Pojavio se na trenutke i naš najveći šuter, kapetan Ivan Golik, ali s obzirom da je odradio dodatni posao u obrani, teško je očekivati ​​da bude „svjež“ i za učinkovitiju napadačku ulogu.

Nakon 20 minuta nijedan sastav nije uspio steći značajnu prednost, vodili su uglavnom domaći, ali međimurski drugoligaš nije dopustio Grafičaru da se odlijepi na značajnu razliku.

U drugom dijelu Međimurja zaigralo je još bolje i na ulasku u zadnju četvrtinu preuzelo konce igre u svoje ruke. Probudio se Kuzmić koji je bio nezaustavljiv i uz pomoć Mislava Kranjčeca i Hermana u zadnjih pet minuta naši su imali 5 poena prednosti i napada.

Nažalost, upravo je nakon toga našeg napada koji nije bio dobro izveden, moglo se otići na možda nenadoknadivu prednost, krenuo je preokret Grafičara preko Svatyja. Pridružio mu se i međimurski trojac u ludbreškim redovima.

Minus su domaći minut i pol prije kraja pretvorili u najveću razliku u svoju korist od +7 i tu prednost bez obzira na tricu Hermana i našu borbu do zadnje sekunde više nismo uspjeli postići.

Za Međimurje koje je bez obzira na visinu hendikepa pod košem bio u igri za pobjedu do samog kraja, još jedna utakmica kao dobra škola kako se dobivaju egal utakmice.

Drugoligaška sezona bliži se završetak. Uoči zadnjeg kola protiv Vedija iduće nedjelje u Čakovcu i zaostale utakmice s Virkom koja će se nadoknađivati ​​vikend poslije, Međimurje je na omjeru od 9 pobjeda i 9 poraza. Bilo bi lijepo da dobijemo oba susreta i dođemo do pozitivnog omjera 11-9 s kojim bi na kraju ove “prijelazne” sezone, zauzeli poziciju u zlatnoj sredini prvenstvene tablice.