Košarkaši našeg Međimurja stigli su do važne sedme prvenstvene pobjede u 18. kolu 2. ML Sjever na gostovanju u Vrbovcu kod Petra Zrinskog 79-73 s kojom su potvrdili da vrlo dobro izdanje protiv prvog favorita za naslov Podravca u Virju nije bilo slučajno i da ulaze u sve bolju formu.

Naš pomlađeni sastav pod vodstvom trenera Stjepana Štefa Novak i njegovih pomoćnika Krajačića i Čajića predano radi već puna dva mjeseca i taj rad polako, ali sigurno donosi ploda.
Utakmica protiv puno iskusnijeg Petra Zrinskog koji je pred desetak dana uvjerljivo svladao Vindiju, a prije toga namučio prvog favorita za naslov Podravca, pokazala je da Međimurje ima sve više dobro izrađenih akcija i lucidna rješenja u napadu, što uz borbenost i agilnost u obrani donosi rezultat.

Sigurno bi naša pobjeda u Vrbovcu bila izraženija i bez drame u završnici, da je šut bio malo bolji, posebice kad je u pitanju naš glavni strijelac Ivan Golik koji je zabio „samo“ 12 poena jer ga nije išla trica (0-6).

Međutim, iskazali su se drugi, posebice najbolji igrač utakmice Mislav Kranjčec, kao i iskusnik Drk koji su zabili po 15 poena i preuzimali odgovornost kad je bilo najpotrebnije u napadu, uz angažiranu igru u obrani.

Naravno, treba pohvaliti i našeg najboljeg strijelca Peru Glumca koji je nakon „sramežljivog“ prvog dijela u nastavku odigrao odlično u oba pravca, zabio 14 od ukupno 18 poena i ukrao ključnu loptu u samoj završnici utakmice s kojom smo se odlijepili na nedostižnih +6 poena.

Nakon bolesti naš play Kuzmić tek treba uhvatiti ritam, kao i Bartolić koji je u sve boljem izdanju nakon ozljede i dobro koristi svaku minutu posebice kad je u pitanju igra u obrani.

Mlade snage koje predvode Herman i Gašparić također dobivaju sve značajniju minutažu. Još je dosta oscilacija u njihovoj igri iz utakmice u utakmicu što je normalno jer su još uvijek juniori, ali ova sezona će im itekako dobro doći da se nametnu kao starteri ili budu vrlo blizu toga ako nastave raditi kao što je to zadnjih mjeseci.

Što se tiče utakmice u Vrbovcu koja je odigrana u petak navečer, mogla je proći i bez neizvjesnosti koja je donijela sama završnica, ali već smo drugu takvu dobili u svoju korist u nastavku prvenstva (prva je bila protiv Bjelovara), tako da i takav rasplet nije loš za bildanje samopouzdanja.
Međutim, bilo bi dobro da se utakmica u kojoj smo na poluvremenu imali +8 nakon serije od 16-0 i u 26. minuti vodili s +14 razlike, ipak bez „stresa“ privede kraju. Bilo je za tako nešto prilike, ali nekoliko promašenih čistih šuteva za tricu, zicera i nekoliko domaćinskih sudačkih odluka jednog od suca na kraju su donijeli dramu. Imao je Petar Zrinski u zadnje dvije-tri minute priliku da u potpunosti preokrene susret, ali srećom brzali su sa šutom i prednost je ostala na našoj strani sve do kraja za konačnu pobjedu 79-73.

Rezultati 18. kola: Petar Zrinski-Međimurje 73-79, Ivančica-Grafičar 99-102 (nakon dva produžetka), Podravac-Radnik 88-62, Koprivnica-Vedi 0-20 i Vindija-Bjelovar (nije odigrano).

Nakon proteklog kola, Podravac je pobjedom u derbiju kola protiv Radnika ostao sam na vrhu tablice s obzirom da je Ivančica izgubila domaću utakmicu protiv Grafičara. Tako momčad iz Virja ima pobjedu više od svojih prvih pratitelja iz Ivanca i Križevaca.

Što se tiče našeg Međimurja ovom vrijednom pobjedom na omjeru smo 7-7 uz dvije domaće neodigrane utakmice, s kojima bi u slučaju pobjede došli do pozitivnog omjera i uključili se u borbu za peto mjesto. Što se tiče viših pozicija 3. ili 4. ni one nisu nedohvatljive, ali trebali bi do kraja ove sezone dobiti sve utakmice. Imperativa nema što se tiče plasmana, najvažnije je odigrati što bolje i kvalitetnije i onda će sigurno doći pobjede i dobri rezultati u kontinuitetu.

Međimurje u nedjelju 13. ožujka u 17 sati gostuje u Bjelovaru, dok već dva dana kasnije u utorak 17. ožujka od 21 sati ugošćuje u zaostalom susretu 17. kola varaždinsku Vindiju.