Košarkaši čakovečkog Međimurja završili su pobjednički prvu dionicu 2. ML Sjever. U nedjelju navečer na gostovanju u Virovitici slavili su protiv domaće Virke 81-69 (16-25, 25-15, 18-20, 10-21).

Bio je to dobar i zanimljiv dvoboj u kojem je međimurski predstavnik u drugoligaškom natjecanju tražio i dobio 7. pobjedu ove sezone.

Iz utakmice valja izdvojiti odlično odigranu prvu i zadnju četvrtinu naše momčadi u kojima je čvrstom igrom u obrani i strpljivom u napadu, Međimurje pokazalo svoje prave mogućnosti.

Ali, uvijek se nešto treba pitati i protivnika, a domaća Virka ovaj put je imala dobrog aduta u centru Matišiću. Zahvaljujući njegovoj visini od 2,04 cm, domaći su bili u igri za pozitivan rezultat zbog prevlasti pod košem.

Posebice to vrijedi za napadački skok s kojim su izborili nekoliko zicera, vratili se u susret u drugoj četvrtini i vodili +1 na poluvremenu.

Nije nam bilo lako početkom treće četvrtine, ali nismo srljali. Kuzmić je dobro dirigirao igrom i zabijao zicere uz podršku Golika.

Kada je Matišić ušao probleme s osobnim greškama i naposlijetku ispao iz igre nakon prekršaja nad Bartolićem u drugoj polovici treće četvrtine, sve nam se otvorilo.

Znalački smo iskoristili što je nestala domaća prednost pod košem. Glumac je tricom iz kuta na isteku napada za 64-61 nagovijestio da utakmicu preusmjeravamo prema pobjedi.

Proradio je Marek Novak koji je ubacio dvije trice, izborio nekoliko faulova i slobodnih bacanja. Uz nekoliko dobrih snalaženja pod košem i poentiranja Mislava Kranjčeca, slomljen je otpor domaćina na vrijeme, sredinom zadnje dionice.

Na kraju zahvaljujući izvrsnoj igri u obrani i pametnoj u napadu u zadnjih petnaestak minuta, lijepa pobjeda od +12 poena razlike, u utakmici u kojoj je zaigralo svih 10 naših igrača koji su bili u zapisniku.

Za Međimurje su igrali: Šarić, Kuzmić 14, M. Novak 22 (2×3), Kranjčec 14, Bartolić 2, Zaspan, Golik 20 (1×3), Gašparić, Glumac 9 (1×3) i L. Novak. Trener: Stjepan Novak.

Rezultati 11. kola: Virka – Međimurje 69-81, Bjelovar – Vedi 56-59, Varteks – Vindija 50-101, Podravac – Radnik 104-91.

Petar Zrinski i Labrada 1971 igraju u utorak, a do kraja tjedna bi se trebale odigrati i preostale dvije zaostale utakmice: Radnik – Vedi i Varteks – Virka.

Međimurje prvi dio sezone završava s omjerom od 7 pobjeda i 3 poraza na 4. mjestu tablice, odmah uz bok trojke na vrhu: Vindija, Podravac i Radnik.

Bilo je prilike i za još bolji plasman na kraju „jeseni“, jer su nesretno ispuštene gotovo već osigurane pobjede protiv Vindije i Petra Zrinskog.

Međutim, kao što je najavljeno iz kluba, nema imperativa plasmana u sam vrh u ovoj sezoni, već je glavni cilj ostvariti što više pobjeda uz jačanje kvalitete igre i priključivanje što većeg broja mlađih snaga.