Kadeti Međimurja u 5. kolu Jedinstvene kadetske lige, odigrali su se u lijepom ambijentu sportskih dvorana u Ivanovcu i četvrtoj utakmici s kandidatom za Final Four – Cedevitom Junior iz Zagreba u kojoj su gosti stigli do očekivane pobjede 48-88 (7-21, 14-26, 12-22, 15-19).

Bila je to najbolja partija mlade međimurske košarkaške družine u dosadašnjem dijelu prvenstva, usprkos minus od 40 razlike protiv apsolutnog favorita ovog dvoboja Cedevite.

Poraz je mogao biti i prihvatljiviji da nisu promašili čak 15 slobodnih bacanja i opet ostali bez ubačene trice od 10 pokušaja, što najbolje govori da se igrači Međimurja još uvijek nisu do kraja oslobodili „treme“ igranja JKL-a.

S ravnopravnijim protivnicima s kojima će čakovečki sastav igrati u drugom dijelu prve prvenstvene dionice, trebalo bi značajno poboljšati ova dva segmenta šuta, kao i ukupni postotak realizacije (isti je nakon pet odigranih utakmica tek na 20-ak posto), ako želimo biti konkurenti za osvajanje bodova.

Ono što raduje je dobra igra u obrani od koje sve kreće, pa se nadamo da kad krene šut da će uskoro biti osvojeni i prvi bodovi.

Nakon nervoznog početka s jedne i druge strane, Cedevita je u drugoj polovici prve četvrtine utakmice stigla do puno lakih poena ispod koša, zahvaljujući premoći u visini i raspoloženim u svim segmentima igre, 203 cm visokim centrom Markom Ljubičićem, odnosno dobrom trčanju i realizaciji kontranapada.

Domaći su već u tom dijelu utakmice promašili 5 slobodnih bacanja, jer su gosti brzo ušli u bonus i nisu iskoristili odličnu energiju Franje Kranjčeca koji je agresivnom igrom u obrani remetio organizaciju gostujućeg napadača.

Tako je nakon prvih 10 minuta bilo ipak uvjerljivih +14 za goste, usprkos malom broju koševa s jedne i druge strane.

U drugoj četvrtini Ljubičić je nastavio s dominacijom u reketu, a pridružio mu se i Brkić, tako da je do „velikog odmora“ Cedevita gotovo poduplala prednost.

U nastavku je neko vrijeme izgledalo da bi i ova utakmica mogla otići na pedesetak razlike u korist protivnika Međimurja, međutim onda su se domaći ipak probudili iu zadnjih 15 minuta zaigrali možda i najbolju minutu dosadašnjeg dijela prvenstva.

Posebice kad u igri kod Cedevite nije bilo daleko najboljeg igrača ove utakmice, dominantnog pod oba koša – Ljubičića.

U zadnjoj četvrtini sve do pred sam finiš utakmice domaći su čak imali priliku da dobiju jednu dionicu utakmice u svoju korist. Smanjili su prednost Cedevite u jednom trenutku ispod 30 poena razlike, što bi za mlade Čakovčane bio prihvatljiv poraz.

Ali onda su gosti predvođeni Zemljićem kojeg u većem dijelu utakmice nije išao šut, napravio novu seriju od 11:0 u samo dvije minute i tako dobili također zadnju četvrtinu s tijesnih 19:15, za konačnih okruglih +40.

Najefikasniji u redovima Cedevite bio je igrač utakmice Ljubičić s 19 poena, a uz njega najviše su još zabili Zemljić 15 i Pavković 12.

U redovima Međimurja najbolju partiju pružio je Kranjčec koji je bio i najefikasniji s 8 koševa, koliko je postigao i Beuk, dok je Hren zabio 7.

Međimurje idući vikend čeka gostovanje kod Bosca koji brani naslov prvaka najbolje hrvatske kadetske lige, u teškom rasporedu prvog dijela prvenstva, koji je u šest kola donio čak pet utakmicu sa svim kandidatima za najviše pozicije u ligi, dok još trebaju odigrati zaostalu utakmicu 3. kola protiv Šibenke.