Pretkadeti čakovečkog Međimurja zauzeli su 4. mjesto na Final Four turniru Kupa regija Hrvatskog košarkaškog saveza koji je osvojila Sonik Puntamika iz Zadra na dvodnevnom turniru u Sinju.

U borbi za treće mjesto naš sastav U-15 u nedjelju prijepodne doživio je minimalan poraz od ekipe novog premierligaša zagrebačkog Dinama 89-87, dok je u subotu navečer u polufinalu Međimurje svladano od zadarskog Sonik Puntamike 75-64.

Iako su obje utakmice pretkadeti Međimurja izgubili, u većem dijelu jedne i druge utakmice imali su „sve u svojim rukama“, ali nažalost ispuštena je prednost koja je stvorena i protiv zadarske Puntamike i u borbi za broncu protiv Dinama.

U obje utakmice kobne su bile zadnje četvrtine kada su protivnici uspjeli preokrenuti naše vodstvo i na kraju spretniji i sretniji zabilježiti pobjedu.

Protiv Dinama za broncu odigrana je odlična utakmica uz fenomenalnu partiju vjerojatno i najboljeg igrača turnira našeg playmakera Nikole Hrena koji je zabio 38 poena uz sjajnih 59 posto šuta. Hren je s 58 poena ujedno bio drugi najefikasniji igrač turnira.

Prava prilika za veliki rezultat propuštena pak je u subotu protiv Sonik Puntamike koja nije bila nesavladiv protivnik bez obzira na krajnji rezultat.

Na poluvremenu smo imali +6 razlike nakon sjajne partije Šarića u 2. četvrtini (dobili je 28-13), ali prednost koja je nekako održavana u trećoj četvrtini i na početku posljednje, istopila se u zadnjih pet-šest minuta.

Nažalost, Hren je u toj utakmici četiri minute dok kraja, kad se lomio rezultat kod -3 (tri minute jedna i druga ekipa nije zabila koš) ispao iz igre zbog pet „penala“ i nakon toga više nismo vjerovali u pozitivan rezultat uz nekoliko nevjerojatno sretnih koševa protivničkog sastava.

Također, umor od puta (ustajanje rano ujutro u 5:30 utakmica kasno navečer u u 19:30) i natjecateljski podražaj koji veći dio ekipe nije imao na ovakvom nivou, pa je trema učinila svoje, itekako se osjetio ne samo kod nas, već i kod momčadi Dinama koja je također izgubila polufinale.

Međutim, obje ekipe prema prikazanome u borbi za treće mjesto i posebice talentu koji posjeduju zaslužile su vjerojatno i finale.

Ali, „domaće“ ekipe sinjskog Alkara i zadarske Puntamike iskoristile su činjenicu da su odmornije ušle u polufinale.

Na kraju su zaigrale nedjeljno finale, koje je po kvaliteti bilo daleko od utakmice između Dinama i Međimurja za treće mjesto.

Naša utakmica za broncu, bila je na kraju vrlo dramatična.

Puno više raspoloženih igrača u sastavu Međimurja nego dan ranije, posebice onih mlađih, donijelo je preokret u drugoj (dobili je 28-15) i visoko vodstvo u trećoj četvrtini desetak razlike u našu korist.

Uz nezaustavljivog Hrena, odličan je bio Kovač (na kraju 14 poena), priključivali su se Šarić i Šimunić, kao i drugi.

Dinamo se ipak vratio u susret u zadnjoj četvrtini i slično kao Puntamika došao do pobjede u nevjerojatnoj seriji trica u zadnjih pet minuta.

Naime, tada je njihov igrač Burek koji do završnice nije zabio gotovo ništa, nanizao čak 4 uzastopne trice, a još jednu zabio je njihov najbolji igrač Krčelić.

Donijelo je to zagrebačkom sastavu prednost od +7, ali naši su pokazali karakter i nisu se predali u zadnje 2 minute. Hren je bio nezaustavljiv, a Kovač je tricom poravnao na 87-87.

Nažalost, nismo iskoristili u zadnjoj minuti u tri navrata promašaje gostiju, nismo uzeli loptu pod vlastitim košem i Dinamo je dobio prilike za drugi šut i jednu od njih 8 sekundi prije kraja pretvorio je u vodstvo 89-87.

Pokušao je Hren tricom iz nemoguće situacije sekundu prije kraja, lopta je bila blizu ulaska kroz mrežicu, ali ovaj put nije ušla, tako da je ostala pobjeda i brončana medalja Dinamu.

Bez obzira na dva poraza i na kraju 4. mjesto, nastup u Sinju bio je izvrsno iskustvo za našu ekipu pretkadeta, posebice za mlađe igrače rođene 2008. i 2009. godine koji nisu imali prilike igrati tako kvalitetne i značajne utakmice.

Naime, trener Novak je dao priliku svima da zaigraju uz Hrena, Šarića i Šimunića te su mogli osjetiti natjecateljski podražaj koji do sada nisu imali.

Upravo će oni predvoditi sastav U-15 Međimurja u idućoj sezoni i zasigurno je posebice važno za njih bilo iskusiti kako je igrati s jakim protivnicima. Sigurno je da uz daljnji marljiv rad i upornost na treningu, mogu napredovati u igrače koji će postati stožerni ove ekipe, nakon prelaska generacije 2007. godišta u kadete.