Lijepa subotnja večer u sportskoj dvorani u Ivanovcu. Kadetska U-17 ekipa Međimurja zabilježila je prvu i dugo priželjkivanu pobjedu u Jedinstvenoj kadetskoj ligi Hrvatskog košarkaškog saveza, u kojoj igra 10 najboljih hrvatskih klubova.

Bili su naši mladići pod vodstvom trenera Stjepana Štefa Novaka nadomak slavlja u utakmicama protiv pulske Stoje i Šibenke, ali prva pobjeda izborena je protiv Marsonije iz Slavonskog Broda, rezultatom 69-57 u 17. kolu, pri kraju ove prvenstvene sezone.

Utakmicu je Međimurje prelomilo u trećoj četvrtini nakon što je prva dio utakmice bio potpuno izjednačen (minimalno vodstvo gostiju 29-30).

Gosti su na početku iskoristili početnu nervozu domaćeg sastava i poveli 12-0, ali uslijedila je serija 13-0 čakovečkog sastava na krilima Horvata i Kranjčeca.

Nakon toga je cijelo prvo poluvrijeme proteklo u naizmjeničnom vodstvu i bljeskovima jedne i druge ekipe.

Na početku treće četvrtine Međimurje je ušlo još agresivnije i borbenije, zaustavilo u početnoj fazi nekoliko gostujućih napada i poentiralo za 10 razlika.

Trener Novak tražio je visok ritam, tako da je čak 9 igrača domaćeg sastava u toj četvrtini dobilo minutažu i svi su je odlično iskoristili.

Konačno je profunkcionirao i šut i u jednom trenutku na semaforu prednost je bila od +14 pri rezultatu 48-34.

Raspoložen je bio najbolji domaći strijelac Horvat, a pridružili su mu se Novak i Kranjčec, važnom tricom Zaspan, kao i borbenom igrom u obrani i napadu Šarić.

Međimurje je u zadnju četvrtinu ušlo s lijepim razlikom od 12 poena i ovaj put je održana do kraja.

Marsonia je u posljednjih pet minuta smanjila zaostatak na -6, malo zaprijetila, ali ovaj put nije bilo preokreta gostujućeg sastava.

Široka rotacija trenera Novaka donijela je ploda, tako da je pronašao raspoložene i odmorne igrače i u samoj završnici.

Bili su to Horvat, Kranjčec i na kraju Hren koji je zabio kad je bilo najpotrebnijih 6 poena, dok je Aleksandar Zember odlično odigrao u obrani, uzeo nekoliko presudnih skokova.

U zadnjoj minuti nije bilo dileme oko pobjednika, trener Marsonije Kovačević „bacio je ručnik“ i izvadio cijeli petorku koja je igrala praktički cijelu utakmicu.

Na kraju lijepa naša pobjeda od 12 poena razlike 69-57, veliko slavlje na terenu i zasluženi pljesak vjernih navijača s tribina.

Put do pobjede protiv Brođana bila je odlična obrana Kranjčeca nad najboljim gostujućim strijelcem i tricašem Pavićem koji je zabio tek 10 poena.

Dobro se igralo i protiv daleko najvišeg igrača na parketu, dvometraša Sekulića u redovima Marsonije (fer i korektan dečko pohvalio je domaćin za sjajnu organizaciju utakmice kakvu nije doživio tijekom cijele lige) koji je zabio 18 poena, ali dobrom kontrolom reketa A. Zembera, Novaka i Balenta onemogućena je njegova dominacija u skoku.

Kontinuitet i dobar rad na treningu nakon što se zimus priključio našoj ekipi, donio je ulazak u odličnu pucačku formu Jakova Horvata u zadnjoj trećini prvenstva, koji je bio nezaustavljiv i protiv Marsonije s 21 poenom.

Za Međimurje u vrijednoj pobjedi protiv Marsonije igrali su: Šarić 2, Hren 7, Beuk, Kranjčec 14, Novak 15, Zaspan 3, Horvat 21, Balent 3, Šimunić, Rodek 2, F. Zember i A. Zember 2. Trener: S. Novak .

Važna je ovo i vrijedna pobjeda za dodatno samopouzdanje ove generacije Međimurja, najmlađeg sastava lige koji se u ovoj sezoni priprema za iduću u kojoj bi trebao igrati još značajniju ulogu.

Također je za igrače Međimurja ovo prvenstvo i veliko iskustvo podražaja igranja s puno jačim i kvalitetnijim timovima nego je to slučaj u okviru regije Sjever.

Inače, u JKL se vodila velika borba za ulazak u play off između pet momčadi koje su se odlijepile od drugog dijela lige.

Kolo prije kraja sve je riješeno i ulazak na završni turnir borbe za prvaka izborili su: Cibona, Zadar, Cedevita Juniora i Sonik Puntamika, dok je otpao branitelj naslova zagrebački Bosco.

Da nije bilo velikih problema u dobrom dijelu prvenstva s ozljedama (odmah na početku nakon utakmice sa Cibonom na treningu teško se ozlijedio najbolji strijelac Lovro Marčec koji se dobro oporavlja i nadamo se da će biti spreman za pripreme u novo prvenstvo), odnosno koronom, naše Međimurje bi zasigurno bilo još konkurentnije sa Šibenkom, Stojom, Marsonijom i Vrijednosnicama Osijek ekipama koje su se borile za plasman od 6. do 9. mjesta.

U sklopu zadnjeg 18. kola naš sastav gostuje kod VROS-a u Osijeku, koje se kompletno igra već u srijedu 18. svibnja.

Na krilima pobjede protiv Marsonije, kadeti Međimurja pokušati će odigrati još jednu pravu utakmicu za kraj sezone, uz vjeru u dobar rezultat.

Izjave trenera nakon utakmice Međimurje – Marsonia:

Stjepan Novak (Međimurje) : – Čestitam svojim igračima, pokazao smo ovaj put u svih 40 minuta da nismo slučajno došli u društvo najboljih hrvatskih klubova u ovom uzrastu. Iako je sezona intenzivna i naporna, mi se evo sada pred kraj konačno kompletirali, podigli smo jako formu i imamo već neko vrijeme osjećaja da moramo nekoga dobiti. Nitko sretniji od nas da je to bilo protiv Marsonije u utakmici u kojoj smo pokazali da kad vjerujemo u sebe i svoje mogućnosti možemo jako puno.

Igor Kovačević (Marsonia) : Zaslužena pobjeda domaćina, čestitam ekipi na Međimurju. Bili su bolji od nas, borbeniji i agresivniji i to je presudilo. Mi smo dobro krenuli, ali onda smo stali, pokušao sam probuditi svoje igrače, ali ovaj put nije išlo. Sezona se bliži kraju, mi smo odlično krenuli u nju, možda čak i bolje nego što smo očekivali, ali u zadnje vrijeme nismo kompletni, pa tako i danas kad nije bilo jednog igrača petorke i skraćena rotacija odmah se osjetila. Ali i ova utakmica za moje je dečke još jedno dobro iskustvo u daljnjem razvoju