Kadetski sastav Košarkaškog kluba Međimurje ovaj vikend imao je dvostruki program. Najprije u subotu gostovanje u 8. kolu u Slavonskom Brodu, a onda u nedjelju domaću zaostalu utakmicu 3. kola protiv Šibenke.

Iako su jedan i drugi protivnik Međimurja u donjem dijelu tablice s visokim porazima protiv najjačih momčadi lige kao što je isti doživio i naš klub, nažalost mladi košarkaši Međimurja nisu uspjeli stići u prve pobjede.

Loše vijesti stigle su već u subotu ujutro, jer je zbog viroze za obje utakmice otpao jedini igrač 2005. godište Jakov Horvat, dok su već od ranije ozlijeđeni Marčec i Novak, tako da nakon odlične predstave protiv Stoje nije bilo stvarno da se nešto može više učiniti.

Ipak, u subotu u Slavonskom Brodu iako oslabljeno, Međimurje se odlično držalo punih 18 i pol minuta. U završnici prvog poluvremena bili smo na samo -3 poena zaostatka, nakon što smo s dvije uzastopne trice Zaspana i 6 poena Beuka gotovo anulirali 10 poena domaće prednosti s 31-21 na 34-31.

Ali onda je samo u minuti i pol, nakon dekoncentracije u napadu i dosuđenom velikom broju faulova s ​​kojima su mladi i neiskusni domaćinski nastrojeni suci napunili važne poluge Međimurja (Kranjčeca, Hrena, Rodeka i Zaspana), Marsonija vratila prednost od čak +9 u poluvremenu . Uspjela je u tome zahvaljujući 10 uzastopnih slobodnih bacanja (9 pogođenih) i to u trenucima kad domaći nisu mogli pogoditi ništa iz igre.

Moglo je biti i lošije po nas, jer smo opet prebrzo klonuli duhom nakon ovakvih odluka sudaca, da dobro raspoloženi u prvom dijelu Aleksandar Zember nije izveo potez utakmice i pogodio tricu s centra igrališta.

U nastavku su se čak četiri igrača iz prve petorke Međimurja morala čuvati da ne moraju ispasti iz igre zbog pet „penala“, tako da je nestalo agresivnosti u obrani, što je iskoristio fizički moćniji domaćin (dva igrača preko 2 m visine) uz sjajan šut playa Pavića (na kraju 34 poena i 5 trica) i stigao do velike i nedostižne prednosti. Slomljen je svaki otpor Međimurja. Na kraju su domaći slavili (pre)visoku pobjedu 93-64.

Najefikasniji u našoj momčadi bili su Hren sa 17 poena i A. Zember sa 14 (tri trice).

Međimurje – Šibenik 61-86

Međimurje i Šibenka u nedjelju točno u podne odigrali su zaostalu utakmicu 3. kola JKL u sportskoj dvorani u Ivanovcu. Gosti iz Šibenika stigli su do uvjerljive pobjede 86-61. Domaći su nakon subotnjeg gostovanja u Slavonskom Brodu iu ovoj utakmici zbog bolesti bili bez Jakova Horvata.

Nakon nervoznog početka s jedne i druge strane i samo po 5 poena obje ekipe u prve četiri minute i rezultatom 5-5, gosti su napravili sjajan šuterski posao predvođen najboljim strijelcem Antom Brajkovićem koji je zabio dvije trice zaredom uz još jednu Vidačeka.

Vodstvo 5-16 Šibenki je dalo krilo, a domaći kao da su „odustali“ od borbe za svoju prvu pobjedu i priči je nakon 10 minuta što se tiče pobjednika bio kraja. Na semaforu je stajalo 11-27.

Pokušao je trener Međimurja Štef Novak probuditi svoje igrače, ali nije uspio u drugoj četvrtini. Gosti su i dalje odlično gađali sa svih pozicija, gotovo sve što su bacili prema košu ulazilo je, dok su domaćinu „iscurile“ tri-četiri lopte i nestala je kakva vjera da se može nauditi Šibenki.

U drugom dijelu trener Šibenke dao je priliku svim igračima, tako da je utakmica bila puno ravnopravna. Treća četvrtina bila je ujedno najbolja domaćina i završila u korist Međimurja 24-21 na krilima razigranog Rodeka, a dobro su svoju minutu iskoristili Balent i Šimunić.
Vrlo dobro su se domaći držali u zadnjih 10 minuta kada je trener gostujućeg trenera vratio svoje najbolje adute, ali s obzirom na to da su obje ekipe imale dan ranije utakmice, osjetilo se da nedostaje svježine, tako da su svi jedva čekali kraj, jer nije bilo neizvjesnosti oko pobjednika. Na kraju poraz Međimurja 61-86.

Nažalost, u moru loših vijesti zbog ozljeda i bolesti momčadi Međimurja izgleda da se u ovoj utakmici dogodio još jedan, jer je ozlijeđen Lovro Beuk, još jedan bek šuter. Ali, srećom u nesreći ništa nije puklo u ruci, tako da izvan stroja ne bi trebalo biti duže od dva-tri tjedna.

U redovima domaćina Ivano Rodek bio je daleko najraspoloženiji igrač sa 17 poena.

Evo što je rekao Stjepan Štef Novak (trener Međimurja) nakon ove dvije utakmice:

– Zadovoljan sam subotnjim prvim poluvremenim u Slavonskom Brodu i šteta što su ovu utakmicu JKL sudili neiskusni mladi suci koji su značajno usmjerili cijeli njezin tijek u korist domaćina. Mi se zaista trudimo oko organizacije svake utakmice, suci koji sude su najbolji mogući, a onda dođemo u goste i nemamo ravnopravni tretman. Ipak, moji igrači trebaju u nastavku prvenstva pokazati više vjere u sebe i svoje mogućnosti, ne smijemo klonuti i dopustiti protivniku da olako dođe do pobjede. Protiv Marsonije smo se izvrsno vratili, drugi put nismo uspjeli, ali trebamo svih 40 minuta dati sve od sebe i onda nije problem da se izgubi i visokom razlikom.
Što se tiče Šibenke, nedostajalo nam je energije i koncentracije na startu i to su gosti iskoristili odličnim šutom i napravili nedostižnu prednost. Za moju ekipu koja je mlađa i atletski slabija od svih protivnika, svaka ovakva utakmica je veliko iskustvo i stoga mi je drago da su igrači s klupe dobro reagirali kad su ušli i pokazali da mogu ravnopravno nositi s „ drugom“ petorkom“ gostiju, što je važno saznanje za nastavak prvenstva u kojem i dalje nažalost zbog ozljeda i bolesti imamo skraćenu rotaciju.

Međimurje u subotu 12. ožujka u 16 sati igra zadnje 9. kolo prvog dijela prvenstva, ujedno je počeo derbi s Vrijednosnicama Osijek (imaju za jednu pobjedu) u sportskoj dvorani OŠ Ivanovec. Nadamo se da na kraju prve dionice bez obzira na sve probleme možemo odigrati hrabro i odlučno kao protiv Stoje i pokušati osvojiti prve bodove.