U 1. kolu Jedinstvene kadetske lige Hrvatskog košarkaškog saveza, kadetski sastav čakovečkog Međimurja u subotu 15. siječnja s početkom u 18 sati u dvorani OŠ Ivanovec, ugošćuje jednog od glavnih favorita za naslov prvaka, kadetsku momčad zagrebačke Cibone koja je izborila nastup kao pobjednik Centra koji okuplja najbolje zagrebačke klubove i ima najjaču regionalnu ligu u ovoj kategoriji u našoj zemlji.

Zagrebačka Cibona okupila je talentiranu generaciju igrača 2005. i 2006. godine koja ima veliki potencijal. 

Nino Žarković, Bruno Bubalo, Luka Petranović, Filip Ferdeber i Josip Pavković iz njihovih redova bili su nedavno na okupljanju hrvatske kadetske reprezentacije, au svojim redovima imaju i izvrsne strijelce Zvonimira Kujundžića i Luku Frančeševića, koji su također reprezentativci. 

Uglavnom, u pitanju je već dobro selekcionirana momčad koja je bila vrlo uvjerljiva u zagrebačkoj ligi i sigurno puca na naslov prvaka.

Naše Međimurje na startu prvenstva dobilo je za protivnike dvije ponajbolje momčadi lige: Cibonu i Zadar, tako da prve utakmice neće biti jednostavne.  Nakon dominacije na Sjeveru i bez pravog natjecateljskog podražaja, osim u utakmici protiv Radnika, teško se prebaciti na puno višu razinu.

Bilo bi lakše da su za početak dobili ravnopravne protivnike, ali što je tu je. 

U obje utakmice naš sastav ima jedan jedini cilj, a to je da se pruži što kvalitetniji otpor renomiranom protivniku.

– Za nas je cijela liga veliki izazov, a na početku protiv Cibone bit će najvažnije dati sve od sebe i pokušati izboriti što povoljniji rezultat. Gosti su veliki favorit ne samo u ovoj utakmici, već i cijeloj ligi i za nas je najvažnije da ekipa odradi što kvalitetnije zacrtane zadatke i da ova utakmica, kao i protiv Zadra u 2. kolu bude priprema na ovu puno jaču ligu i za ono što slijedi kasnije, kaže uoči startne lige i dolaska Cibone trener Stjepan Novak.

Trener Novak će za utakmicu protiv Cibone izabrati 12 igrača među 16 kandidata koji su mu na raspolaganju: Lovro Marčec, Lovro Novak, Ivano Rodek, Lovro Beuk, Tomo Balent, Nikola Hren, Niko Šarić, Franko Zaspan, Fabijan Zember, Jakov Horvat, Aleksandar Zember, Viktor Šimunić, Leonard Kuqi, Josip Džerdži, Matej Horvat, Roko Knežević, Filip Sinković i Leon IgrecOzlijeđen je Franjo Kranjčec .

Utakmica Međimurje – Cibona igra u subotu 15. siječnja u Ivanovcu s početkom u 18 sati .

Pozivamo zainteresirane gledatelje da zbog poštovanja epidemioloških uvjeta što prije dođu u utakmicu, a dvorana će za ulaz biti dostupna od 17:15.

Popunjava se samo 20 posto kapaciteta dvorane, a ulaz je moguć uz Covid putovnicu ili negativan antigenski test. U dvorani je obavezna i upotreba zaštitne maske.

Utakmica se može pratiti i putem live streama na ovom LINKU

 

PAROVI I RASPORED 1. KOLA Jedinstvene kadetske lige:

KK MEĐIMURJE – KK CIBONA

15. siječnja 2022. u Ivanovcu, Dvorana OŠ Ivanovec, Bana Jelačića 26, s početkom u 18,00 sati.

Suci: Žarko Kovačević, Čakovec i Borna Valpatić, Kotoriba.

Opunomoćenik: Danijel Perčić Čakovec.

KK BOSCO – KK SONIK PUNTAMIKA

15. siječnja 2022. u Zagrebu, ŠSD „Boško Božić-Pepsi”, Trnsko 25A, s početkom u 14,30 sati.

KK STOJA – GKK ŠIBENKA

16. siječnja 2022. u Puli, Dvorana “Stoja”, Brijunska 5, s početkom u 15,00 sati.

KK MARSONIA – KK ZADAR

15. siječnja 2022. u Slavonskom Brodu, SD “Vijuš”, Stanka Vraza 2/A, s početkom u 17,00 sati.

KK CEDEVITA JUNIOR – KK VRIJEDNOSNICE OSIJEK

15. siječnja 2022. u Zagrebu, Dom košarke “Cedevita”, Zagrebački Velesajam, Avenija Dubrovnik 15/26, s početkom u 17,00 sati.