Kadetska ekipa Međimurja nije uspjela izboriti pobjedu u prvom dijelu prvenstva u kojem se nadmeće s najboljim hrvatskim košarkaškim sastavima uzrasta U-17. U 9. kolu JKL HKS-a na domaćem terenu u derbiju počela je poražena u subotu od premijerligaša Vrijednosnice Osijek rezultatom 55-89.

Gosti koji su znatno poboljšali formu nakon lošeg početka sezone stigli su u Čakovcu tako do druge pobjede, dok naši kadeti još uvijek nisu osjetili pobjedničko slavlje.

Naša momčad koja je daleko najmlađa u ligi od samog početka sezone ima velikih problema zbog ozljeda, pa tako i protiv Osječana.

Već na samom početku ove lige ozlijedio se kapetan i najbolji strijelac Lovro Marčec, da bi nakon toga izvan stroja završio i njegov zamjenik Lovro Novak.

Na sve ovo nadovezala se korona Jakova Horvata, koji je već desetak dana izvan stroja, ozlijeđen protiv Šibenke još jedan beka Lovre Beuka, te veliki problemi s leđima playmakera Nikole Hrena koji je igrao već nekoliko kola usprkos svemu.

U tom nemalo dobrom kadrovskom stanju stvari, dočekali smo utakmicu protiv VROS-a i kraj prve prvenstvene dionice koja nažalost nije donijela nijednu pobjedu.

U subotu protiv Osječana osjetila se kod oba sastava velika nervoza derbija počela u prve dvije četvrtine. U igri s puno nepravilnog kontakta rukama kojeg gosti gosti dopuštaju nesigurni varaždinski sudac Protić i još više grešaka s obje strane, ipak su se na kraju bolje snašli moćniji gosti. Iz reketa su zabili nekoliko zicera usprkos tome što je njihov daleko najbolji strijelac Flanjak zaustavljen i morao je brzo izaći iz igre zbog dva prekršaja.

Međutim, do visokog vodstva od +15 nakon 10 minuta igre VROS prvenstveno je došao zahvaljujući lošoj igri Međimurja u napadu. Samo 8 poena bilo je puno premalo za bolji rezultat, iako je bilo dosta izrađenih čistih šutova. Opet se osjetila velika nesigurnost i neodlučnost u napadu naših mladih košarkaša.

Drugu četvrtinu Međimurja odigralo je najbolje u ovom susretu. U nekoliko navrata smanjili su se na -10 razlike, ali nikako nisu uspjeli napraviti kontinuitet u obrani i napadu kako bi se sasvim približili iu potpunosti vratili u susret. Tako je druga četvrtina završila bez pobjednika, ali su na poluvremenu gosti imali +15.

U nastavku nažalost naš mladi play Hren mučio se s bolovima tako da je morao često iz igre, što su iskoristili gosti visokim presingom i prelomili do kraja susret u svoju korist. Otišli su na +31 razlike, tako da su u zadnjoj četvrtini svi igrači s klupe jedne i druge momčadi dobili priliku.

Iako je na kraju poraz domaćih mogao biti od „samo“ dvadesetak razlike, u završnici su igrali svi igrači s klupe, tako da su u posljednje tri minute gosti koji nisu odustali od visokih tempa igre stigli do najviše prednosti od konačnih +34.

Na kraju su najefikasniji u našim redovima bili Ivano Rodek s 16 poena i Nikola Hren s 15.

U redovima gostiju kapetan Flanjak koji je bio dobro čuvan i nije igrao tako puno zbog osobnih grešaka zabio je ipak najviše 16 poena, Matuzović je odlično iskoristio svoju minutu i zabio 15, dok je puno lakih poena (ukupno 14) nakon oduzetih lopti zabio Grujić.

U redovima Međimurja se nadaju tijekom ovog tjedna kompletiranja i homogeniziranja redova, jer treba dići glavu gore i što bolje ući u drugi dio prvenstvene sezone.
– Ovaj nastup u Jedinstvenoj kadetskoj ligi zapravo je priprema za ono što slijedi iduće sezone i tako je uostalom postavljen cijeli projekt ove generacije. Zato nije presudno kakav će biti rezultat, već dobiva iskustvo svih onih koji igraju da se u idućoj sezoni igraju sa vršnjacima istog godišta bolje nego što je slučaj u ovoj sezoni, uz „proizvodnju“ što više igrača koji će moći konkurirati za seniorski sastav. Međutim, očekujemo da ćemo biti bolji u nastavku što se tiče igre u napadu.Putokaz prema tome treba nam biti utakmica protiv Stoje u kojoj smo pokazali da možemo zabiti puno više poena, iako ni šut nije bio idealan. Imamo i dalje puno problema s ozljedama i bolestima, ali vjerujem da ćemo se koliko-toliko kompletirati u iduća dva-tri tjedna i da ćemo u nastavku promijeniti sadašnji skor bez pobjede, rekao je trener Međimurja Stjepan Novak.