Ekipa kadeta premijerligaša Sonik-Puntamika bila je protivnik Međimurja u 13. kolu Jedinstvene kadetske lige HKS-a u utakmici na domaćem parketu u Čakovcu. Gosti iz Zadra koji kandidiraju za završni Final Four, u prošlom kolu dobili su do tada nepobjedivu Cibonu, opravdali su status favorita u Čakovcu i stigli do uvjerljive pobjede 98-52.

Kadeti Međimurja pružili su dobar otpor favoriziranim Zadranima samo u prvoj četvrtini u kojoj su gosti stekli prednost od desetak razlika tek u samoj završnici. Međutim, tada je gostujući sastav u naredne dvije četvrtine odigrao odlično raspoloženje Barić koji je zabio sa svih pozicija i prednost gostiju otišla je „u nebo“.

U zadnjoj četvrtini opet je Međimurje odigralo dobro i kvalitetno, posebno kad je gostujući trener dao priliku igračima koji su manje igrali u prethodnih 30 minuta i koji su istog godišta kao što su domaći.

Tada je to bio puno ravnopravniji dvoboj u kojem su gosti došli na kraju do zaslužene visoke pobjede s kojom su najavili svoju opravdanu kandidaturu za ulazak među četiri ekipe koje će se boriti za naslov kadetskog državnog prvaka.

Međimurje nastavlja prvenstvenu sezonu u JKL nakon uskrsnih blagdana, u petak 22. travnja gostovanjem u Zagrebu kod Cedevite-Junior.

Izjave trenera:
Stjepan Novak (Međimurje): – Protiv Puntamike opet nismo pokazali kontinuitet u sve četiri četvrtine, posebno što se tiče igre u obrani, ali u napadu gdje smo promašili previše zicera i slobodnih bacanja. Moramo to popraviti i onda vjerujem da ćemo do kraja prvenstva biti još bolji.

Jakov Borčić (Sonik-Puntamika): – Čestitam mojoj ekipi, ali i domaćinu na prikazanoj igri. Najvažnije je kroz ovu ligu razvijati igrače i drago mi je da sam opet vidio dobru reakciju tijekom susreta, kako kod mojih igrača, tako i domaćih, koliko su mogli s obzirom da su mlađi od nas. Iako rezultat nije presudan, dat ćemo sve od sebe da do kraja prvenstva osiguramo nastup među četiri najbolje ekipe u zemlji.