Kadetska ekipa Međimurja bila je nadomak premijerne pobjede u Jedinstvenoj kadetskoj ligi na gostovanju u Šibeniku u 12. kolu JKL.

Međutim, u samoj završnici utakmice (naše vodstvo +2 pet minuta do kraja) ostali smo na parketu bez dva najraspoloženija igrača F. Kranjčeca i J. Horvata i uz sudački vjetar u leđa, na kraju su ipak pobjedu slavili Šibenčani rezultatom 85-76.

Bila je to nakon utakmice protiv pulske Stoje na domaćem terenu, najbolja partija kadeta Međimurja, uvjerljivo najmlađe momčadi lige, koja je pokazala da uz kompletiranje redova iako još uvijek nisu do kraja sanirane ozljede mogu biti ravnopravni Šibenki.

Motivirani dobro organiziranim putovanjem u Šibenik, gdje su uoči utakmice posjetili spomenik najboljeg hrvatskog košarkaša Dražena Petrovića i družili se s ponajboljim međimurskim košarkašom Patrikom Jambrovićem (potekao iz našeg kluba) koji je nositelj šibenskog sastava u Premier ligi, naši su kadeti odigrali izvrsnu utakmicu.

Iznenadili smo od početka favoriziranu domaću momčad koja se tek uz pomoć sudaca u zadnjih pet minuta uspjela izvući iz minusa i „bunara“ u koji je upala i sa sedam-osam poklonjenih slobodnih bacanja vratila prednost i na kraju zabilježila pobjedu.

Nažalost, loše suđenje naši kadeti nemaju samo u gostima, gdje uglavnom sude suci iz istog grada ili županije, nego što je još banalnije i kod kuće, gdje sude suci većinom susjednih županija i opet se osjećamo što se tiče suđenja – „kao gosti“.

Naši mladi košarkaši nadigrani su u Šibeniku samo pri kraju druge četvrtine, gdje je domaćin pogodio nevjerojatnih šest uzastopnih trica u četiri minute i onda u samoj završnici utakmice u kojoj smo bili igrački hendikepirani. U svim ostalim dijelovima igre, bolji je bio naš sastav. U prvoj četvrtini vodili smo „samo“ s +1 (16-17), iako je rezultat s obzirom na stanje stvari na terenu trebao biti barem pet-šest razlike u našu korist. U drugoj četvrtini domaćini su uzvratili serijom trica i poveli.

Na početku drugog poluvremena Šibenika je na krilima ranijih trica povećala na čak +15, a onda slijedi fenomenalan period Međimurja u kojem su naši mladići uvjerljivo dobili treću četvrtinu i primakli se na samo tri poena zaostatka.

„Voda u ušima“ domaćeg sastava bila je i dobro vrijeme zadnje četvrtine. U potpunosti smo preokrenuli susret, vodili 2-3 poena razlike sve do ulaska u zadnjih pet minuta. Onda suci više nisu htjeli ništa vidjeti kada su u pitanju osobne i druge pogreške domaćih igrača, dok su nama sudili svaki dodir.

Franjo Kranjčec , naš motor i najbolji igrač na terenu fauliran je nekoliko puta što suci kao nisu primijetili. Onda je nažalost zaradio nepostojeću četvrtu osobnu i još k tome nitko ne zna zbog čega isključuju petu i morao je tri minute prije kraja igre – na klupu.

Još puno prije toga u 33. minuti, upravo kada smo poveli, prilikom jednog prodora suci nisu vidjeli faul nad također sjajno raspoloženim našim krilom Jakovom Horvatom, koji je dobio udarac u nos i krvario punih pet minuta.

Domaći nisu osigurali službenog liječnika na utakmici iako su obavezni (!?), tako da je nekakvim priručnim sredstvima krv zaustavljena tek u svlačionici.

Odigrao je Jakov u stanju laganog šoka nakon toga još samo zadnje dvije minute utakmice, kada je sve više-manje bilo gotovo.

Puno nepravde za našu mladu momčad u ovoj utakmici u kojoj je bila bolja i zaslužila pobjedu da sve bilo kako treba biti u jednoj utakmici kao što je JKL HKS-a.

Osimog izvrsnog Kranjčeca (21 poen, 3 skoka i 4 asistencije), najbolju utakmicu u prvenstvu odigrao je Horvat (18 poena, 6 skokova), kao i Rodek (15 poena, 3 skoka, 1 asistencija i 1 ukradena lopta).

Puno je za momčad značio povratak našeg krilnog centra Lovre Novaka nakon odsustva s terena zbog ozljede od mjeseca i pol dana, a dobar je pod košem bio i naš najviši igrač Tomo Balent. 

Naše ludbreško pojačanje A. Zember odlično se borio pod košem i imao najviše skokova u našoj momčadi (15), ali nažalost ponestalo mu je koncentracije za bolju realizaciju s kojom bi sigurno bili još bliže pobjedi.

Ostali koji su dobili priliku protiv Šibenke, također su opravdali svaku minutu.

Međimurje: Šarić 2, Hren 2, Beuk 3, Kranjčec 21, Novak 11, Zaspan, Horvat 18, Balent 2, Šimunić, Rodek 15, F. Zembar, A. Zember 2 . Trener: Stjepan Novak. 

Uglavnom bez obzira na sve, ovo gostovanje je opet jedno veliko iskustvo za našu mladu kadetsku ekipu koja se sprema u borbu za dobar natjecateljski rezultat tek u idućoj sezoni, kada će biti ravnoprana i po godištu (gotovo svi naši igrači su rođeni 2006. i mlađi ), kao i fizički, te puno konkurentnija u najboljoj hrvatskoj kadetskoj ligi.

Iduće subote 9. travnja Međimurje u dvorani I. OŠ u Čakovcu ugošćuje zadarsku Puntamiku.

Naslovna fotografija: Kadetska ekipa Međimurja u dvorani Baldekin gdje je odigrala utakmicu u Šibenkom, s najboljim međimurskim košarkašem profesionalcem i bivšim igračem našeg kluba Patrikom Jambrovićem koji izvrsno igra za Šibenčane u najboljoj hrvatskoj Premijer ligi

Fotografija 2: Kadetska ekipa Međimurja uoči utakmice u Šibeniku posjetila je spomenik hrvatskom košarkaškom geniju Draženu Petroviću. Na slici: Horvat, Šimunić, Rodek, Kranjčec, Hren, Beuk, Zaspan i Balent (gore) i trener Novak, L. Novak, Kuqi, A. Zember, F. Zember i Šarić.