Kadeti Međimurja imali su dvostruki program na gostovanju u Zadru tijekom vikenda u kojem su od petka 21. do nedjelje 23. siječnja boravili u tom poznatom hrvatskom košarkaškom gradu.

Bilo je to teško gostovanje u sklopu Jedinstvene kadetske lige u kojem su naši kadeti odigrali dva kola 2. i 4.  Najprije u subotu protiv kadeta ABA lige KK Zadra, a onda u nedjelju protiv premijerligaša kadetske ekipe Sonik Puntamike.

Gostovanje je postalo još teže nakon što je bilo dosta nesreće na treningu tijekom priprema za ove dvije utakmice.

Tako je kapetan Lovro Marčec nezgodno doskočio i nešto je kvrcnulo u koljenu.  Snimanje je pokazalo da je u pitanju teška ozljeda koljena (križni ligamenti) i naš kapetan mora na operaciju koja će ga udaljiti s terena najmanje šest mjeseci. Želimo našem kapetanu Lovri što brzi oporavak i povratak na košarkaški teren. Na tom treningu bilo je još problema za naš tim. Hren je dobio neugodan udarac u bradu.

Također, kao da nije bilo dovoljno loših vijesti, pa je otpao zbog samoizolacije i povratnika u klub Jakov Horvat.

Otprije je izvan stroja Franjo Kranjčec, ali je dobra vijest da je on dobio zeleno svjetlo za povratak, tako da će ovaj tjedan početi lagano trenirati.

Ionako mlada kadetska ekipa koja je do subote imala samo dva igrača rođena 2005. godine, ostala je zbog zdravstvenih problema i bez njih. Zbog toga je za Zadar otputovala samo s igračima 2006. godište i mlađima.

Od dvije utakmice znali smo da protiv Zadra koji je među tri kandidata za titulu želimo pružiti što bolji otpor (imaju u postavi nekoliko dvometara), dok smo vjerovali da protiv Puntamike možemo odigrati ravnopravnu utakmicu.

Na kraju je malo nepovoljno po nas scenarij obje utakmice bio sličan, jer smo doživjeli uvjerljive poraze u obje utakmice.

Kadeti Zadra bili su iznimno uvjerljivi i raspoloženi protiv nas. Završilo je rezultat 116-43 za Zadrane. Već nakon uvodnih deset minuta igrači Marija Jeličića odvojili su se na 15 koševa razlike, a do kraja prvog poluvremena svoju su prednost podignuli i na velikih 62-17.

U drugom poluvremenu samo su se odradili već dovršeni posao Zadrani koji su minutažu poprilično jednako raspodijelili, a ekipa Međimurja koja je stigla bez svog najboljeg igrača je epitetom najmlađe ekipe lige do kraja nije predavala te je junačka pala rezultatom 116-43 na Višnjiku.

Zadrane je s 16 koševa predvodio Matija Zorić, 15 i 8 skokova dodao je Manuel Dundović dok je Toni Torbarina također upisao 15 ubačaja. Kod gostiju s po 8 koševa najbolji su bili Lovro Beuk i Nikola Hren.

Sonik Puntamika također je odigrao sjajnu utakmicu protiv Međimurja savladavši nas u ogledu 4. kola 107-51.

Kao što kažu izvješća najmlađa ekipa lige pružila je i više nego korektan otpor domaćinu u prvih sedam minuta, ali ipak je fizička nadmoć Zadrana isplivala na površinu već nakon prvih deset minuta nakon kojih su imali prednost od 24-12.

U drugom poluvremenu još su više podignuli prednost domaćini te su na poluvremenu imali ogromnih 57-28.

U nastavku susreta domaći trener Borčić raspodijelio je minutu poprilično podjednako, a momci u bijelim dresovima podignuli su konačnu prednost do visokih 107-51.

I naš trener Stjepan Novak dao je priliku da zaigraju svi koje je vodio u Zadru.

Igrač susreta svakako je bio odličan Andrija Diklan koji je uz 15 koševa ugrabio 12 skokova, ukrao 3 lopte te podijelio 3 blokade za ukupnu valorizaciju od 28, Jakov Jurjević također je bio raspoložen te je susret završio s 14 koševa.

U našim redovima, Lovro Beuk je bio najbolji s 18 poena, a Nikola Hren dodao je 11.

Kompletnu statistiku igrača naše ekipe nakon tri odigrana kola JKL pogledajte OVDJE.

Kadeti Međimurja okreću se pripremama za utakmicu 3. kola koja se u nedjelju igra u Ivanovcu u 14 sati protiv Šibenke.

Nadamo se da ćemo nam ovaj tjedan neće donijeti neke nove zdravstvene probleme poput Covida-19 ili samoizolacije, kao i nove ozljede, te da ćemo spremni dočekati Šibenčane.

Oni su na početku kao i mi doživjeli dva poraza, stoga će nedjeljna utakmica za obje ekipe biti veliki ispit za nastavak sezone.