Košarkaši Međimurja stigli su u subotu na domaćem parketu do 10. prvenstvene pobjede u 2. ML Sjever i tako praktički na pola drugog dijela sezone dostigli učinak iz cijele prošle sezone.

Bjelovarski Vedi pružio je solidan otpor, posebice u početnom dijelu utakmice. Međutim, u preostale tri četvrtine puno bolja igra domaćina i na kraju uvjerljiva pobjeda Međimurja 101-80.

Utakmica je u potpunosti poslužila svrsi što se tiče domaćeg sastava. Naime, osim što je opet vraćen pobjednički ritam, razigrao se konačno ponajbolji strijelac i kapetan ekipe Ivan Golik (19 poena), a raspoložen je bio i Mislav Kranjčec (4 trice).

Također, priliku je dobilo svih 12 igrača čakovečkog sastava upisanih u zapisnik.

Trener Novak ovaj put rotirao je tijekom tridesetak minuta igre puno više igrača (veća minutaža za Bartolića, Gašparića i F. Kranjčeca), nego u prethodna tri derbija. U zadnjoj četvrtini priliku da zaigraju dobili su i najmlađi. I dobro su je iskoristili.

Vedi je vodio u prvoj četvrtini na krilima odličnog šuta nekad ponajboljeg hrvatskog igrača u svojoj generaciji. Odličan šuter Ivan Jukić (KK Split, Kaštela..) zabio je 9 uzastopnih poena (na kraju najbolji strijelac utakmica s 30 poena i 6 zabijenih trica) i predvodio svoju ekipu u prednosti u početnom dijelu susreta.

Tako je nakon prvih 10 minuta na semaforu je „svjetlilo“ vodstvo gostiju 18-24. Međutim, u drugoj četvrtini je Međimurje zaigralo puno bolje u obrani, raznovrsnije i efikasnije u napadu, tako da su vrlo brzo stvari sjele na svoje mjesto.

Moglo je biti i više od 50-43 i +7 na poluvremenu, da nije bilo nespretnosti u zadnjim sekundama pod vlastitim košem.

Gosti su se još kako-tako držali u trećoj četvrtini, ali otpor je u potpunosti slomljen nakon tri uzastopne trice raspoloženog Mislava Kranjčeca.

Prednost Međimurja je otišla na više od 20 poena razlike i pobjednik utakmice bio je odlučen.

U zadnjoj četvrtini trener Štef Novak dao je priliku svim igračima s klupe. Nastavljena je kombinatorna i prodorna igra u napadu, koja je donijela puno lijepih akcija i otvorenih šuteva s kojom je održavana velika prednost.

Na kraju uvjerljiva pobjeda Međimurja 101-80 s kojom je zadržan priključak za vodećom trojkom na tablici.

Za Međimurje su protiv Vedija igrali: Balent, Kuzmić 13 (1×3), M. Novak 16 (2×3), M. Kranjčec 14 (4×3), Bartolić 4, Šarić 2, Horvat 4, Golik 19 (3×3), Gašparić 4, Glumac 15 (1×3), F. Kranjčec 8 (2×3), L. Novak 2. Trener: Stjepan Novak.

Nakon utakmice, „jubilarna“ 10. prvenstvena pobjeda proslavljena je lijepim druženjem, kojem se pridružio Patrik Jambrović koji je iskoristio malu stanku i došao bodriti našu ekipu.

Trenutačno najbolji međimurski košarkaš koji je poniknuo u našim redovima, igra sjajnu sezonu sa svojom Šibenkom.

Želimo mu nakon izvrsnog nastupa u Alpe Adria Kupu, polufinala Kupa Krešimir Ćosić, što uspješniji završetak i prvenstvene sezone.