S obzirom na rani završetak natjecanja u 2. Muškoj ligi sjever, dogovorom između klubova i vodstva natjecanja u regiji Sjever, u travnju i svibnju odigrat će se jednokružna Otvorena liga na koju su se

mogli prijaviti svi klubovi koji igraju 2. i 3. mušku ligu.

Na kraju se prijavilo 6 klubova, od kojih su dva iz Međimurske županije: Međimurje i Donji Kraljevec, dva iz Varaždinske: Grafičar Ludbreg i Ivančica Ivanec i dva iz Koprivničko-križevačke: Radnik i Koprivnica.

Košarkaški klub Međimurje igra ligu kako bi mlađi igrači zadržali natjecateljski tonus, jer je prvenstvo trajalo zaista prekratko, a ekipu U19 čeka još državna poluzavršnica. Također se polako priprema već

i nova sezona za koju se najavljuju još ambiciozniji planovi od protekle dvije.

Stoga ovu ligu igra ekipa koja je kombinirana od seniora: Kuzmić, M. Kranjčec, Pađan i Gašparić, još uvijek juniora koji su igrali za seniore proteklu sezonu: Hren, F. Kranjčec, Zaspan, Šarić i Balent, te nekoliko igrača iz juniorske ekipe.

Međimurje je u 1. kolu Otvorene lige gostovalo u Koprivnici i zabilježilo uvjerljivu pobjedu 95-60.

U prvom poluvremenu osjetilo se da naša ekipa nije bila u natjecateljskom pogonu mjesec dana, ali onda je zaigrala kako zna u trećoj četvrtini i borbenom i discipliniranom igrom u obrani i raznovrsnom

u napadu „na brzinu“ je slomila dosta dobar otpor domaćina.

Nakon što smo otišli na petnaestak poena razlike, ona se do kraja utakmica samo povećala za konačnih +35.

Prva utakmica Otvorene lige odmah je pokazala što znači biti u natjecateljskom ritmu, tako da će ona itekako dobro poslužiti našoj momčadi, pogotovo mlađima, igračima juniorskog sastava kojeg čekaju

vrlo jake utakmice na državnoj poluzavršnici s vršnjacima iz klubova koji igraju najbolju hrvatsku Premijer ligu.

Za Međimurje su u Koprivnici igrali: Balent 2, Kuzmić 17 (2×3), M. Kranjčec 6, Zaspan 6 (1×3), Hren 21 (3×3), Gašparić 8 (1×3), Šarić 3, Pađan 13 (1×3) F. Kranjčec 19 (1×3). Trener: S. Novak.

Rezultati 1. kola: Koprivnica – Međimurje 60-95, Donji Kraljevec – Ivančica 48-74 i Grafičar – Radnik 67-87.

U 2. kolu Međimurje opet gostuje, u subotu 20. travnja u Križevcima.