Prošli vikend se u mađarskom gradu Zalaegerszegu održao već tradicionalni turnir gdje su ekipe mlađih kategorija nastupale. Konkurencija na turniru je svake godine sve jača što sigurno doprinosi na kvaliteti turnira. Ovogodišnji poziv još jedanput dokazuje dobro suradnju dvaju prijateljskih klubova koja se gaji već dugi niz godina.

U11

U najmlađoj kategoriji naši predstvnici osvojili su sjajno treće mjesto.

Prva utakmica protiv kasnijeg osvajača turnira , ekipe Kormenda , prošla je u prilagođavanju na nova pravila koja su primjenju u mlađim kategorijama u Mađarskoj, nakon dobre borbe i igranju u vrlo izjednačenoj utakmici naša ekipa izgubila je 57:51.

U drugoj utakmici , nakon bolje prilagodbe novim pravilima dobilo se drugog protivnika , ekipu Zalakeramia ZTE sa 51:43.

U kasnijoj borbi za 3. mjesto naši predstavnici su pobjedili s uvjerljivih 94:36 protiv ekipe Ricsilla.

Čestitki našim dečki gdje se sigurno uz poznavanje pravila moglo i do zlatnog odličja.

POREDAK

1. KÖRMENDI TÖRPÖRDÖGÖK VÉGEREDMÉNY

2. SZOMBATHELYI IFJÚ SÓLYMOK

3. KK MEDIMURJE

4. RICSILLA

5. ZALAKERÁMIA ZTE KK

6.ZALAKERÁMIA ZTE KK „B”

SASTAV : Toplek David, Kelkedi Borna, Rušnjak Jakov , Ostoja Oliver, Mikolaj Marko , Varga Marin , Brkinjač Viktor , Režek Petar , Bogdanić Nikša , Ostoja Patrik, Terek Niko , Višnjić Alex i Korent Filip Leo.

Trener: Kovačić Bruno.

U13

Dječaci u13 odigrali su u dva dana tri jake utakmice u Zalaegerszegu.

U prvom susretu igrali sa ekipom Kengura iz Zenice te odigrali jako nervoznu utakmicu gdje su dominirala promašena bacanja, ali se dječaći drže do zadnje četvrtine gdje se ipak dogodilo evidenti pad te se gubi utakmica s rezultatom 44:70.
Druga utakmica protiv ekipe domaćina , naši dečki puno bolje reagiraju ali jaki ZTE-a lagano utakmicu provodi kraju s rezultatom 25-82 gdje je dojam bio puno bolji od konačnog rezultata. Nakon dva poraza igrala se utakmica za 5. mjesto s drugom ekipom domaćina gdje ekipa KK Međimurja lagano i rutinirano pobjeđuje s 60-33 .

POREDAK :

  1. ZALAKERÁMIA ZTE KK VÉGEREDMÉNY:
  2. RÁTGÉBER AKADÉMIA 2
  3. VASAS AKADÉMIA
  4. KK KENGUR ZENICA
  5. KK MEDIMURJE CAKOVEC
  6. ZALAKERÁMIA ZTE KK „B”

SASTAV : Posavec Paris, Hren Nikola, Lovro Beuk, Lovro Novak, Franko Zaspan, Matej Horvat, Viktor Šimunić, Tomo Balent, Leonard Kuqi, Ivano Rodek i Fabijan Zember.

Trener : Stjepan Novak

U15

Momčad KK Međimrja nastupila je u ovoj kategoriji ekipom miješanog godišta i odigrala dvije utakmice. U prvoj utakmici odigrali su protiv vrlo dobre ekipe KK Siófok u rezultatskom deficitu 39:22. U drugoj utakmici opet bolji dojam protiv domaćina ZTE gdje se većim dijelom utakmice provodi u vodstvu ( u dijelu utakmice čak i dvoznamenkastom ) ali u 4. četvrtini domaćin je imao vjetar u leđa domaće publike i na kraju slavi rezultatom 59:51.

POREDAK:

  1. ZALAKERÁMIA ZTE KK
  2. SIÓFOKI KOSÁRSULI
  3. KK MEĐIMURJE

SASTAV; Marko Cmrečki, Lovro Marčec, Jan Novak, Jura Rodek, Domagoj Vlahek, Dorian Kuqi, Nikola Horvat, Filip Rodinger i Matija Jurčić .

TRENER : Čajić Igor