Na poluzavršnom turniru PH za dječake U-13 koji su igrali u Dubrovačkoj momčadi čakovečkog Međimurja stigao je drugog dana do lijepe pobjede nad domaćinom Dubrovnikom u uzbudljivoj završnici koja je pripala našem sastavu rezultatom 43-42.

Nakon što su dječaci Međimurja u petak u 1. kolu pružili solidan otpor favoriziranoj Ciboni, u prvoj četvrtini u kojoj su vodili is lijepom prednošću, u 2. kolu u subotu, odigrali su još bolje is velikom vjerom u pobjedu, na kraju savladali vršnjake dubrovačkog kluba.

Bila je to neizvjesna utakmica od samog početka do kraja. Iako su domaći dobili svaku od prve tri četvrtine, naši nisu dopustili domaćinu da se odvoji i onda kad je bilo najvažnije u posljednjoj četvrtini odigrali su najbolje i na kraju slavili veliku pobjedu.

Predvođeni kapetanom i najboljim strijelcem Rušnjakom (15 poena, 7 skokova, 4 ukradene lopte i 3 asistencije) preokrenuli su rezultat u zadnjih 10 minuta za slatkih +1 na kraju. U našoj ekipi odlično je odigrao također Oliver Ostoja (8 poena i 9 skokova), kao i Mikec u napadu (10 poena) i Toplek u obrani i napadu (8 skokova, 4 ukradene lopte, 5 poena i 2 asistencije). Kod naših 5 poena zabio je još Patrik Ostoja .

Uglavnom, bila je to odlična utakmica cijele momčadi dječaka Međimurja koja je borbenom igrom od prve do zadnje minute pokazala kvalitetu i ovom pobjedom je blizu osvajanja drugog mjesta.

Na državnu završnicu putuje samo pobjednik svake od četiri skupine, vjerojatno će biti favorit ove skupine zagrebačke Cibone, iako tek zadnji dan i utakmice koje se igraju u nedjelju prijepodne odlučujući o konačnom poretku.

Međimurska utakmica posljednjeg 3. kola igra sa DOŠKO-m iz Drniša s početkom u 10 sati.

 

2.kolo

DUBROVNIK – MEĐIMURJE 42-43 (7-6, 11-10, 18-17, 6-10)

Dubrovnik: Gverović, Maslać 2, Tudeško, Andrić, Didić 4, Marinović 2, Pavlović 14, Bjelopera, Selmanović 13, Pjević, Bijelić 7, Sentić. Trener: L. Bijelić

Međimurje: Toplek 5, Mikec 10, Rušnjak 15, P. Ostoja 5, O. Ostoja 8, Kelkedi, Majsan, Novak, Brkinjač, ​​Terek, Korent, Režek. Trener: M. Novak.

1.kolo

CIBONA – MEĐIMURJE 95:40 (21-15, 21-5, 26-10, 27-10)

Cibona: Garac 33, Kovačević 17, Kuzmanić 8, Boršić 6, Džambo 11, Volarić 4, Škarica 5, Bagarić 2, Anić-Ćurko, Slivnjak 9.

Međimurje: Toplek 7, Mikec 3, Rušnjak 15, P. Ostoja 9, Kelkedi 4, Majsan, Novak, Brkinjač, ​​Terek 2, Korent, Režek i O. Ostoja.