Juniorska ekipa Košarkaškog kluba Međimurje, nastupila je na juniorskoj poluzavršnici PH (igrači rođeni 2004. godine i mlađi), koja je odigrana proteklog vikenda od 5. do 7. svibnja. Međimurje je igralo Skupinu 2 u Zagrebu, dok su se preostale tri skupine igrale u Virju, Osijeku i Splitu.

Skupina 2 u kojoj je igralo Međimurje bila je najjača uz najvećeg favorita ABA ligša Zadra koji je dominirao i dobio bez problema sve tri utakmice, te dva vrlo jaka zagrebačka sastava, klubova članova Premijer lige: Bosco i Dubrava Furnir.

Naša ekipa bila je uvjerljivo najmlađa (samo 2 igrača izlaznog godišta) i bez igrača koji su blizu ili iznad 2 metra visine. Međutim, hrabro se suprostavila svakom starijem i fizički puno nadmoćnijem protivniku. Najvažnije je da smo pokazali kvalitetu i karakter, bez obzira na jačinu protivnika i nismo se raspali za „neprihvatljiv“ poraz.

U utakmici 1. kola protiv najbolje ekipe skupine juniorskog sastava Zadra, naša ekipa odlično je odigrala prvo poluvrijeme.

Predvođena nezaustavljivim playmakerom Nikolom Hrenom (tri godine mlađi od konkurencije) na kojem je zadarski trener uzalud promijenio pet-šest igrača u obrani, sve do 20. minute zaostajali samo desetak razlike. Nekoliko grešaka u posljednjoj minuti donijelo je Zadranima najveću prednost na utakmici od +17 na „velikom odmoru“.

Mladi Zadrani su očito dobili bukvicu u svlačionici, jer ekipa koja u svojim redovima ima 213 cm visokog centra Njegovana i druge fizički puno jače igrače uglavnom je zabijala pod košem.
Međimurje je pokazalo kako im se može parirati dobrom obranom na vanjskom šutu, odnosno strpljivom i organiziranom igrom do otvorenog šuta ili zicera u napadu.

Franjo Krajnčec

Kvalitetniji protivnik u nastavku bio je još „nabrijaniji“ i nije popuštao, a trener Međimurja Novak dao je priliku svim igračima u zadnjih 10 minuta kako bi ostalo energije i za preostale dvije utakmice.

U naredne dvije utakmice protiv zagrebačkih ekipa Dubrave Furnir i Bosca, koje su također bile starije i fizički nadmoćnije od nas, još boljeg rezultata koštao nas je loš ulazak u utakmicu.

Dakić

Previše respekta u prvih 10 minuta, moćniji protivnici su iskoristili da povedu s +15 i više poena.

Ono što je dobro je činjenica da se nismo raspali, već smo pokazali karakter i odigrali kvalitetno preostali dio utakmice.

Protiv Dubrave izvrstan je bio Jakov Horvat koji je serijom trica u trećoj četvrtini natjerao domaćeg trenera da u igru vrati svoje najjače adute Kosa i Jurića koji su vratili prednost i nisu dopustili smanjenje razlike ispod 10 poena.

Jakov Horvat

Isto vrijedi i za utakmicu protiv Bosca u kojoj smo na početku promašili dva-tri zicera i ušli u nepotrebnu nervozu u napadu te ostali bez realizacije (samo 7 postignutih poena za 10 minuta).

Vratili smo se u 2. četvrtini koju smo dobili, a zaostatak je mogao biti i manji od 10 poena, da se nije srljalo u četri-pet napada i dopustilo protivniku nekoliko lakih poena za vraćanje prednosti.

U 3. četvrtini prijetio je veći zaostatak, ali smo serijom 10-0 protivniku pokazali da se nismo predali. U zadnjoj četvrtini trener Novak opet je dao priliku svima koji su bili u sastavu.

Na kraju ovog zagrebačkog dijela turnira, sa sve tri pobjede Zadar ide na završni Final Four koji će odlučivati o juniorskom prvaku Hrvatske.

Leonard Kovač, Franko Zaspan

Uz njega za naslov prvaka borit će se ekipe trenutno najboljih hrvatskih klubova: Split, Cibona i Cedevita Junior.

Što se tiče našeg Međimurja, ovaj turnir je neprocjenjivo iskustvo i bilo bi izvrsno da se slične jake utakmice mogu igrati tijekom cijele sezone.

Vidjeli smo da usprkos nedostatnim „fizikalijama“ kvalitetan i kontinuirani rad ekipe i igrača donosi ploda.

Razvojni ciklus svih igrača ide svojim tijekom i napreduju, a posebice se to vidi kod igrača koji su stigli u ovoj sezoni i tek hvataju konce ozbiljnog rada i treninga, te odigravanja utakmica protiv tako kvalitetnih protivnika.

Također, više od polovice igrača u ovom sastavu još uvijek su kadetskog su uzrasta te je za njih ovo bila izvrsna priprema za ono što ih čeka sljedeći vikend.

Naime, kadetska ekipa Međimurja igra u nedjelju 14. svibnja od 16 sati, izlučnu utakmicu za u Final Four Kupa regija HKS-a za uzrast U17, protiv Broda u Slavonskom Brodu.

KK Međimurje juniori

Rezultati Skupine 2 poluzavršnice PH za juniore:

1.KOLO (dvorana Dom sportova): ZADAR – MEĐIMURJE 113:68 (31:20, 30:24, 23:14, 29:10)

Zadar: Lukić 11, Zagoršak 8, Karamarko 15, Ružić 10, Njegovan 3, Bilokapić 13, Bardrak 5, Perković 19, Zdrilić 10, Šare 4, Grbić 6, Josipović 9. Trener: R. Jurlina.
Međimurje: Hren 28, Kovač 2, Kranjčec 2, Horvat 12, Gašparić 12, Šarić 4, Mikulić, Zaspan 8, Šoltić, Balent, Tomašić, Dakić. Trener: S. Novak.

2.KOLO (dvorana ŠSD Dubrava): DUBRAVA – MEĐIMURJE 94:75 (34:16, 18:17, 22:25, 20:17)

Dubrava: Binqe 6, Brčić 12, Tišma 14, Jurić 35, Kos 19, Cimaš, Navratil, Perković 4, Renić 2, Gluhak, Filić, Mihaljević 2. Trener: J. Bulajić
Međimurje: Hren 12, Kovač 5, Kranjčec 12, Horvat 24, Gašparić 8, Šarić 2, Mikulić 5, Zaspan 3, Šoltić, Balent 2, Tomašić, Dakić 2. Trener: S. Novak.

3.KOLO (dvorana Boško Božić Pepsi): BOSCO – MEĐIMURJE 90:60 (26:7, 17:19, 23:22, 24:12)

Bosco: Šljivarić, Čović, Tomas 7, Akrap 19, Vušak 7, Mustafić 6, Vlahović 10, Petranović 20, Ramljak 4, Gavranović 7, Bubalo 4, Drakulić 6, Trener: P. Babić
Međimurje: Hren 9, Kovač, Kranjčec 8, Horvat 9, Gašparić 6, Šarić 4, Mikulić 11, Zaspan 6, Šoltić, Balent, Tomašić, Dakić 7. Trener: S. Novak.