Sjajnom partijom predvođeni nezaustavljivim kapetanom Nikom Šarićem (31 poen) pretkadetska ekipa Košarkaškog kluba Međimurje Čakovec (U-15) izborila je Final Four Kupa regija Hrvatskog košarkaškog saveza.

U subotu su u Ivanovcu savladali Košarkašku akademiju Osijek uvjerljivo 71-49 (20-17, 18-8, 14-10, 19-14) i izborili plasman među četiri najbolje hrvatske ekipe ovog natjecanja.

Iako su igrali bez svog najboljeg igrača Nikole Hrena (bolest) i dobar dio utakmice bez člana udarne petorke Filipa Sinkovića (ozljeda), sastav Međimurja predvođen Šarićem i Šimunićem, uz pomoć Kuqija, Krištofića, Zrne, Kneževića, Horvata i ostatka ekipe u potpunosti je nadigrao gostujući sastav.

Odlično su naši zaustavili hrvatskog reprezentativca i daleko najvišeg igrača na terenu Mateja Krištu (203 cm) iz osječkog sastava te lijepom i efikasnom igrom stigli do velikog uspjeha.

Utakmica je prelomljena u drugoj četvrtini koja je bila „one-man show“ kapetana Međimurja Nike Šarića. Šarić je zabio 16 od 18 koševa u toj četvrtini i odveo svoju momčad na prednost od +13 u poluvremenu, koja se pokazala nedostatkom gostiju do kraja susreta.

Štoviše, u nastavku naši nisu stali već su lomili protivnika do samog kraja utakmice, tako da je prednost narasla i na više od 20 koševa razlike.

Nakon što je pobjeda osigurana trener Međimurja Stjepan Novak dao je priliku da zaigraju svi igrači s klupe i osjete slast još jednog odličnog rezultata mlađih selekcija Košarkaškog kluba Međimurje Čakovec.

Za Međimurje su protiv KA Osijek igrali: Šarić 31, Juras, Knežević 7, Rušnjak, Zrna 7, Šimunić 14, Sinković, Kraljić, Kovač 2, Krištofić 9, Horvat i Kuqi.

U subotu je Međimurje saznalo dva potencijalna protivnika za polufinale Final Foura. To su Dinamo Zagreb i Sonik Puntamika Zadar.

U nedjelju slijedi odluka o četvrtom natjecateljskom finalu Kupa regije U-15 koji će biti odlučen u utakmici FSV Rijeka i Alkare Sinj.