U Areni Varaždin održan je kontrolni regionalni trening za košarkaše godište 2008. i 2009. regije Sjever, kojem su prisustvovali talentirani igrači s područja područja Varaždinske, Bjelovarsko-Bilogorske, Koprivničko-križevačke, Međimurske i dijela Virovitičko-podravske županije.

Sudjelovao je 24 perspektivnih košarkaš, a trening je vodio instruktor HKS-a Darko Kunce.

Za ovaj selekcijski trening pozive su dobili i članovi naše U-13 i U-15 ekipe Košarkaškog kluba Međimurje Čakovec: Filip Sinković, Marin Kovač, Lovro Krištofić i Andro Juras 2008. godište i Jakov Rušnjak, Oliver Ostoja i Antonio Mikec 2009. godište. Uz njih je kontrolnom treningu prisustvovao i trener ekipe dječaka Mario Novak.

Uvjereni smo da će našim igračima ovaj trening biti motiv više za daljnje treniranje i razvijanje u što kvalitetnije košarkaše, kao i za sve drugi članove naših mlađih sastava koji zasigurno također uz daljnji rad i trud mogu napredovati i u nekom trenutku i prestići one koji su danas možda malo ispred njih.