U ponedjeljak 7. lipnja, održan je kontrolni trening za pretkadetski uzrast dječaka za Regiju Sjever.

Kontrolni trening vodio je proslavljeni hrvatski košarkaš Zdravko Radulović izbornik hrvatske U-15 reprezentacije kako bi imao što jasniji uvid u izbor igrača za predstojeće akcije pretkadetske reprezentacije Hrvatske.

Na kontrolni trening stigli su nadareni igrači iz Križevaca, Ludbrega, Varaždina i, naravno našeg Košarkaškog kluba Međimurje.

Podsjetimo u krugu reprezentaciju U-14 ranije je bio Nikola Hren koji je usprkos određenim zdravstvenim problemima odigrao vrlo dobru prošlu sezonu i u najbolju formu stigao upravo pred kraj prvenstva kad je briljirao na Final Fouru Kupa regija u Sinju.

Iz godišta 2007. od nadarenih igrača KK Međimurje također treba izdvojiti Niku Šarića i Viktora Šimunića koji su također jako napredovali u protekloj sezoni.

Za očekivati je da će se na spisku reprezentacije naći Borna Katanović iz KK Radnik iz Križevaca, a hoće li na njemu biti i naš play Međimurja Nikola Hren ostaje za vidjeti.