Ekipe mlađih uzrasta Košarkaškog kluba Međimurje krenule su u drugi dio sezone u sklopu koje igraju u jedinstvenoj ligi regije Sjever.

Pretkadeti (U-15) igraju drugi dio prvenstva u konkurenciji 6 ekipa za naslov pobjednika koji donosi nastavak natjecanja u Kupu regija HKS-a.

Uz našu ekipu Međimurja još igraju: Vindija Varaždin, Čakovec, Vedi Bjelovar, Virka Virovitica i Radnik Križevci.

U 1. kolu Međimurje je gostovalo u Virovitici kod Virke i slavilo uvjerljivu pobjedu 64-101. Po četvrtinama to je izgledalo ovako: 16-29, 15-18, 14-22 i 19-32.

Već u prvoj četvrtini naša ekipa osigurala je visoku prednost od +13 poena razlike koju je do kraja utakmice povećala na uvjerljivih +37 uz vrlo efikasnu igru u napadu i dobru u obrani.

Međimurje je igralo u sastavu: Zrna 22, Majnarić, Mikec 26, Juras 15 (3×3), Rušnjak 10 (2×3), Kovač 6, Krištofić 17, Kelkedi 5 (1×3) i Mikolaj. Trener: I. Čajić.

Naši dječaci U-13 prvi su startali u nastavak sezone i otvorili ga visokom pobjedom u domaćem dvoboju protiv Virke 67:19. U 2. kolu ugostili su dobru ekipu Vedija iz Bjelovara i nažalost izgubili 45:65. No, glavu gore jer za vikend ih čeka novi zadatak protiv Podravca na gostovanju u Virju.

Inače, u Virju su predstojeći vikend trebale igrati čak tri naše ekipe. Međutim, “radni vikend” kod Podravca imaju samo dvije.

Seniori prvu utakmicu drugog dijela prvenstva igraju u subotu 21. siječnja, a utakmicu 3. kola igraju i dječaci.

Utakmica 2. kola Lige sjever kadeta, koja se trebala igrati također u subotu, odgođena je na zahtjev domaćina.

Međutim, kadetska ekipa U-17 Međimurja ipak izlazi na parket ovaj tjedan i to u četvrtak 19. siječnja od 20:30 u Ivanovcu.

U zaostaloj utakmici 1. kola jedinstvene Lige sjever igraju s Virkom.