13. kolo košarkaške 2. ML Sjever donosi dva derbi susreta koji će u mnogočemu odrediti daljnji tijek prvenstva.

Prvi je na rasporedu ove subote 28. siječnja od 18 sati u sportskoj dvorani u Ivanovcu gdje naše Međimurje dočekuje Radnik iz Križevaca. U nedjelju je u Varaždinu na rasporedu drugi, između Vindije i Podravca.

Košarkaši Međimurja krenuli su izvrsno u drugi dio sezone. Pobjeda u Virju protiv Podravca koji je nakon prvog dijela prvenstva dijelio vodeće mjesto tablice, veliko je ohrabrenje uoči novih izazova.

Ali da Međimurje ostane na 3. mjestu tablice na kojem su zamijenili upravo Radnik, ove subote treba nova pobjeda.

-Za našu ekipu koja je relativno mlada važna je svaka pobjeda. U dobroj smo formi, nakon kratkih, ali odlično odrađenih priprema i vjerujem da možemo nastaviti u istom ritmu kazao je uoči dolaska Radnika trener Međimurja Stjepan Novak.

-Križevčani su ambiciozni u ovoj sezoni, žele naslov, pojačali su se za drugi dio prvenstva, ali nešto se i nas pita. Mi idemo utakmicu po utakmicu. Želimo prvenstveno pokazati da možemo ponoviti još jednu dobru utakmicu, protiv jakog protivnika. Svi moramo biti na 120% ako želimo dobiti Radnika, najavio je subotnji derbi trener Međimurja.

U prvom dijelu prvenstva upravo je Radnik jedini u potpunosti nadigrao našeg drugoligaša, pa je ova utakmica zasigurno motiv više.

-Svaki derbi se može dobiti i izgubiti, ali u Križevcima nismo bili pravi i to nam se ne smije događati. Sada smo kompletni, dobro radimo i želimo nastaviti pozitivan niz protiv najjačih ekipa u ligi, poručio je Novak.

Trener Međimurja protiv Radnika računa na sljedećih 12 igrača: M. Novak, Kuzmić, Golik, M. Kranjčec, Glumac, Gašparić, Bartolić, F. Kranjčec, Marčec, Rodek, Zaspan i Balent.

Subotnja utakmica prava je poslastica, jer obje ekipe imaju nekoliko izvrsnih šutera, pa se očekuje zanimljiva i atraktivna košarka.

Iz KK Međimurje pozivaju sve simpatizere i navijače da daju podršku našoj ekipi u važnoj utakmici ove sezone.

U ostalim utakmicama 13. kola igraju u subotu: Ivančica – Bjelovar (17 h), Vedi – Virka (18 h), a u nedjelju: Vindija – Podravac (16:30 h). Labrada 1971 – Varteks 20-0. Slobodan je Petar Zrinski.