• KOPRIVNICA – MEĐIMURJE 70:78

Međimurje: M. Kranjčec 9 (1×3), Drk 5, Kuzmić 13 (1×3), S. Kranjčec 34 (3×3), Rusak 5, Kljaić 2, Pintarić 2, Krajačić 2, Horvat 6 (1×3), Novak.

Košarkaši Međimurja ostvarili su novu pobjedu u derbiju 13. kola pobjedivši na gostovanju drugoplasiranu Koprivnicu. Nezadrživ je za obranu domaćina bio Stjepan Kranjčec koji je zabio 34 poena dok je uz njega dvoznamenkast bio i Domagoj Kuzmić s 13 poena. Koprivnica je parirala Međimurju samo u prvoj četvrtini kada su bili u zaostatku 23:24.

Naši su košarkaši razbili domaćine u drugom periodu koji su dobili s 23:9 za 15 poena prednosti na poluvremenu. U trećem periodu, igrači Međimurja primili su svega 10 poena i pobjegli na 19 koševa viška uoči odlučujućih deset minuta. Tu je priči bio kraj za domaćine koji su se pokušavali vratiti u utakmicu, ali bezuspješno. Uspjeli su samo ublažiti poraz.

U sljedećem kolu Međimurje će ugostiti Viroviticu.

Izvor: Međimurje.hr