Košarkaši čakovečkog Međimurja stigli su do pete uzastopne pobjede u 5. kolu 2. ML Sjever. Na parketu sportske dvorane u Ivanovcu, zabilježili su treću domaću pobjedu, ovaj put protiv Ivančice 83-80.

Bila je to vrlo neizvjesna utakmica sve do same završnice koju je Međimurje prelomilo u najvažnijem trenutku 2 minute prije kraja u svoju korist.

Petar Glumac

Nakon što su poveli tricom Kuzmića 78-75 odlično su odigrali u obrani i stigli do +6 poena prednosti 86-80, da bi gosti samo ublažili poraz tricom u zadnjoj sekundi utakmice.

Najbolje su naši košarkaši odigrali u drugoj četvrtini. U nekoliko navrata vodili su +13 koševa razlike na krilima raspoloženog Kuzmića, Novaka i Pađana.

Međutim, gosti se nisu predavali. Smanjili su s dvije uzastopne trice, do kraja prvog poluvremena na prihvatljivih -5.

Jedna i druga ekipa silno je željela pobjedu, Međimurje da nastavi pobjednički niz, a gosti da prekinu niz poraza koje su doživjeli protiv najjačih momčadi u ligi.

Tako je nastavak donio odličnu borbu s nizom dobrih akcija na jednoj i drugoj strani i nijedna momčad nije više mogla steći značajniju prednost.

Gosti su čak uspjeli povesti u zadnjoj četvrtini, u jednom trenutku i s +3, ali ovaj put su domaći uzvratili i nisu dopustili preokret.

Međimurje - Ivančica

Na kraju već opisana dramatična završnica koja je otišla na stranu Međimurja za novu prvenstvenu pobjedu.

Ova utakmica bila je nova stepenica prema vrhuncu prvog dijela sezone za međimurskog drugoligaša, u kojem slijede sami derbiji naprije protiv Podravca u gostima (Virje, subota, 16:30), zatim s Varaždinom kod kuće i Radnikom u Križevcima.

Za Međimurje su protiv Ivančice igrali: Balent -, Kuzmić 18 (1×3), Novak 18 (3×3), M. Kranjčec 6 (1×3), Bartolić -, Zaspan -, Mikulić -, Hren 8, Gašparić -, Šarić -, Glumac 19, Pađan 14. Trener: S. Novak.

Rezultati 5. kola: Međimurje – Ivančica 83-80, Labrada 1971-Žurko – Virka 73-67, Varaždin – Mladost (Đ) 81-72, Koprivnica – Bjelovar 72-90, Vedi – Petar Zrinska 83-80 (p), Radnik – Podravac 84-81.

S 5 pobjeda Međimurje ostaje u samom vrhu tablice 2. ML Sjever, a među tri vodeće ekipe je i naš predstavnik.