Naš veteranski sastav Međimurje Wild Boars nije uspio osvojiti naslov prvaka 3. ML Sjever na završnici ove lige, na Final Fouru koji je odigran u petak i subotu u Strahonincu.

U neizvjesnoj finalnoj utakmici koja je odigrana u subotu navečer u dobroj košarkaškoj atmosferi rezultatom 76-74 slavila je Čakovec-Globetka.

Veterani Međimurja nakon početnog minimalnog zaostatka, kontrolirali su rezultat veći dio utakmice. Vodili su povremeno u trećoj četvrtini desetak razlike, ali nisu uspjeli zadržati prednost.

U posljednjih pet minuta zadnje četvrtine ušlo se egal, vodila se velika borba za svaki koš, ali niti jedna ekipa nije uspjela prelomiti susret u svoju korist.

Uslijedila je dramatična završnica u posljednjih tridesetak sekundi.

Najprije su Međimurje WB imali napad za pobjedu, ali Stjepan Kranjčec nije uspio realizirati prodor pod koš i onda je u protunapadu ponajbolji u redovima Čakovec-Globetke Saša Golubić hrabro uzeo šut i pogodio pobjedničku tricu.

Tako su na kraju ovog prvenstva 3. ML Sjever veterani Međimurja osvojili su drugo mjesto.