Košarkaši Međimurja nakon što su bili slobodni u 3. kolu 2. ML Sjever, prvenstvenu sezonu nastavljaju s 4. kolom, u subotu 29. listopada novim izazovnim susretom s varaždinskom Vindijom u sportskoj dvorani u Ivanovcu.

Varaždinski sastav uoči prvenstvene sezone najavio je ambiciju za osvajanje naslova prvaka i borbu za prvoligaško društvo, dok naš sastav želi bolji plasman nego u proteklom prvenstvu.

Prva tri kola bila su jednom i drugom klubu u „toplo-hladno“ stilu, što nije čudno s obzirom da se tek hvata forma u novoj sezoni.

Što se tiče našeg Međimurja, početak je bio izvrstan protiv aktualnog prvaka Podravca, ali onda je u nekompletnom sastavu koji je k tome dodatno imao problema s nekoliko preskočenih igrača koje je napala viroza stigla nešto slabija partija u Križevcima.

Međutim, utakmica protiv Radnika je pokazala da je teško ostvariti pozitivan rezultat ako nisu svi igrači koji dobe priliku da zaigraju na 100 posto, jer upravo je momčadski duh koji je ono „nešto“ što proizvodi dodatno samopouzdanje, energiju i zajedništvo koji su jako bitni za sastav Međimurja da nadoknadi sve ono što još uvijek možda nedostaje u borbi za sam vrh.

Stoga je proteklih desetak dana bez utakmice iskorišteno da se na najbolji mogući način odradi svaki trening kako bi se što spremnije dočekao nastavak prvenstva i novi izazov na domaćem terenu, a to je dolazak ambicioznog varaždinskog susjeda.

Mlađi igrači koji su još uvijek juniori i kadeti kao što su Gašparić, F. Kranjčec, Rodek i drugi osim treninga imali su na rasporedu utakmice, a posebno veseli odlična igra i pobjeda 79-69 u prijateljskoj utakmici protiv slovenskog Miklavža koja je pokazala da se itekako isplati igrati protiv jačih protivnika.

Veseli i povratak svih igrača u puni trenažni proces, vrlo blizu povratku je i Dante Mikec koji predano radi individualno i mogao bi biti spreman ranije nego se predviđalo, tako da se optimistično gleda prema srazu s varaždinskom Vindijom.

Trener Stjepan Štef Novak uoči dolaska Varaždinaca kaže:

– Dobro se poznajemo, naša dva Međimurca kapetan Manuel Novak i Prprović predvode sastav Vindije, derbi susjeda donosi dodatni interes navijača i ljubitelja košarke koji će zasigurno i ove subote napuniti dvoranu, stoga sam uvjeren da ćemo biti pravi i pružiti dobru igru kao što je to bilo protiv Podravca.

Trener čakovečkog sastava također je naglasio:

-Zapravo, ako želimo pobjedu moramo biti još malo bolji, jer su Varaždinci u ovom trenutku favorit. Ali mi ćemo sigurno dati sve od sebe da pokažemo da možemo biti bolji od njih. Dobro se trenirali proteklih dana, svi su igrači osim Mikeca u konkurenciji za sastav i vjerujem da možemo do druge pobjede u sezoni, poručuje trener Štef Novak.

Za utakmicu Međimurje – Vindija, koja se igra u subotu od 18 sati u Ivanovcu vlada veliko zanimanje sportske i košarkaške javnosti.

Očekuje se puna dvorana i izvrsna košarka, koju će kako poručuju iz KK Međimurje u popratnom programu i uz pomoć sponzora utakmice modne marke Blukids koja odnedavno distribuira atraktivnu NBA odjeću za klince, dodatno začiniti za još bolju atmosferu u derbiju susjeda.