Poraz protiv varaždinske Vindije 67-73 (21-15, 18-11, 20-22, 8-25) u derbiju susjeda 4. kola 2. ML Sjever koji je odigran u gotovo ispunjenoj dvorani u Ivanovcu (blizu 200 gledatelja), teško je pao igračima i stručnom stožeru našeg Međimurja. Posebice zbog dominacije na terenu u gotovo tri četvrtine.

Iako je propuštena dobra prilika za pobjedu, glavu treba dići gore. Prvenstvo je tek u početnoj fazi, ima još puno prilika za osvajanje bodova.

Težak protivnik za favorita Vindiju

Bili smo za varaždinski sastav koji otvoreno puca na naslov prvaka težak protivnik. Međutim, u skraćenoj rotaciji od samo šest igrača, s obzirom da naša dva-tri igrača kadetsko-juniorskog sastava tek stasaju, nismo uspjeli doći do nove vrijedne pobjede.

U ključnim trenucima treće i zadnje četvrtine kad je Vindija počela nadoknađivati zaostatak nismo imali dovoljno kreacije u napadu. Itekako se osjetilo da u petorci nema našeg playa Kuzmića koji je imao četiri penala.

Gosti su se odlučili za agresivnu igru po cijelom terenu i prilično uneredili igru domaćina. Kao rezultat toga, za sedam-osam minuta uspjeli su anulirati prednost Međimurja.

I to u utakmici koja je za njih bila gotovo, pa izgubljena. Međutim, upravo je to čar košarke, da veliki preokreti nisu rijetkost.

Na kraju je petorka gostiju koju je inače vrlo rijetko do sada koristio zajedno gostujući trener Mudri (jedan od ključnih igrača Prprović uopće nije igrao zadnjih 15 minuta) bila energetski jača.

Uspjela je nadoknaditi veliki minus iz 23. minute igre kad je na semaforu bilo 48-28 za Međimurje.

I u završnici, u zadnjih pet minuta utakmice, preokrenuti rezultat u svoju korist.

U odlučujućem periodu igre odlično su odigrali međimurski kapetan u redovima Vindije Manuel Novak koji je zabio dvije važne trice (ukupno 15 poena) i ugodno iznenađenje na mjestu organizatora igre mladi Štambuk s nekoliko prodora i čak 3 trice (na kraju 14 poena).

Prvi dio utakmice putokaz za nastavak prvenstva

Međutim, sve do toga igrala je samo jedna momčad – Međimurje. Imali smo raspoloženu cijelu petorku: Kuzmić, M. Novak, Golik, M. Kranjčec i Glumac, koja je neumorno punila koš gostiju. Bili smo opasni sa svih pozicija, dobri u prodoru, pod košem i s trice.

Odigranih 25 minuta treba biti putokaz za nastavak prvenstva. I uz veći broj igrača u rotaciji posebice mlađih koji trebaju iskoristiti svaku pruženu šansu 120 posto, sigurno da slijede nove pobjede.

Najefikasniji u našim redovima bili su M. Kranjčec s 18 poena, M. Novak sa 17, Glumac je zabio 16, a kapetan Golik 13.

Prve tri odigrane utakmice u ovoj sezoni donijeli su protivnike koji će se boriti za sam vrh.

U pobjedi protiv Podravca i porazu protiv Vindije, ekipa koje su aktualni prvak, odnosno ona koja želi naslov, naši košarkaši nisu razočarali kako sebe, tako i sve one koji vole košarku u Čakovcu i Međimurje i navijaju za naš klub.

Pokazali su odlike momčadi kakvu želimo da gledamo u utakmicama koje dolaze.

Uz još kvalitetniji rad na treninzima, sigurno se može pozitivno gledati u budućnost.

Bez obzira što su svi naši igrači amateri i košarka im je samo „ljubav“.

To bi zasigurno trebalo također promijeniti ako želimo napredak kako kluba, tako i cijelog ovog sporta. Ne samo u našem kraju, već i cijeloj zemlji.

Stoga naši ciljevi ostaju isti. Stabilnost kluba u gornjem dijelu tablice, koji se može izboriti pobjedama u utakmicama koje dolaze.

Uz pravi pristup sigurno možemo napraviti jedan dobar pobjednički niz.

Zato je iduća utakmica protiv Vedija u Bjelovaru vrlo važna na tom putu.

Za Međimurje su protiv Vindije igrali: Balent, Kuzmić 2, M. Novak 17 (2×3), M. Kranjčec 18 (2×3), Horvat, Drk 1, Golik (kap.) 13 (3×3), Gašparić, Glumac 16, F. Kranjčec. Trener: S. Novak.

Tablicu 2. ML Sjever pogledajte OVDJE.

Blukids show na poluvremenu

U sklopu utakmica Međimurje je započelo i s popratnim programom za male i velike gledatelje koji slijedi i u nastavku sezone. Ovaj put priliku su dobili najmlađi od 8 do 13 godina da pokažu koliko su spretni u košarkaškoj vještini vođenja lopte i zabijanja zicera.

Niko Terek

Od 8 prijavljenih najspretniji je bio Niko Terek koji je dobio poklon bon za kupnju originalne Blukids NBA hoodice po izboru u njihovom dućanu u Starom pasažu u Čakovcu. Svi ostali prijavljeni također su dali sve od sebe. Kao nagradu zaslužili su utješne pakete Blukidsa i KK Međimurje Čakovec.