Košarkaški klub Međimurje Čakovec organizira u subotu i nedjelju 17. i 18. rujna tradicionalni Međunarodni turnir NOVA 2022. koji se ove godine igra povodom proslave velikog jubileja – 50 godina KK Međimurje Čakovec.

Tako će predstojeći vikend u sportskoj dvorani ETŠ-a Čakovec igrati šest ekipa u kategoriji U-13, a u sportskoj dvorani II. OŠ Čakovec kategorija U-15.

U kategoriji U-15 natječu se u Grupi A: Grafičar Ludbreg, Dubrava Zagreb i Medveščak Zagreb, a u Grupi B: UBSC Graz, Dinamo Zagreb i Međimurje Čakovec.

U kategoriji U-13 natječu se u Grupi A: Medveščak Zagreb, Grafičar Ludbreg i Međimurje Čakovec, a u Grupi B: UBSC Graz, Larus Zagreb i Murska Sobota.

Utakmice po skupinama u subotu započinju u obje dvorane u 9 sati, kao i nedjeljne polufinalne utakmice.

Oba finala su u nedjelju u 12:45, a završna svečanost je od 14:30 sati u dvorani II. OŠ Čakovec.

Newsletter turnir NOVA 2022

NOVA 2022. – turnir u organizaciji KK Međimurje Čakovec za ekipe U-13 i U15

Dobrodošli svi na još jedno izdanje Međunarodnog košarkaškog turnira NOVA 2022. Košarkaški klub Međimurje Čakovec ove 2022. godine nastavlja tradiciju započetu još 1998. godine, s organizacijom još jednog izdanja Međunarodnog turnira NOVA 2022., koja je nakratko prekinuta protekle 2021. godine zbog zdravstvene krize uzrokovane koronavirusom.

Ovogodišnji turnir NOVA 2022. u kategoriji dječaka U-13 i pretkadeta U-15 organiziramo u subotu i nedjelju 17. i 18. rujna 2022., u sklopu proslave našeg velikog jubileja – 50 godina KK Međimurje Čakovec. 20. siječnja 1892. godine odigrana je prva službena košarkaška utakmica u gradu Springfieldu u SAD-u, u dvorani gimnazije YMCA, a igrači su bili upravo učenici te gimnazije. Točno 80 godina kasnije u Čakovcu upućena je pozivnica ljubiteljima sporta na osnivačku skupštinu našeg kluba koja se održala 20. siječnja 1972.

Nakon uspona i padova svih proteklih godina, danas Košarkaški klub Međimurje kao hrvatski drugoligaš okuplja 6 klupskih ekipa: U-9, U-11, U-13, U-15, U-17 i U-19 u sklopu Košarkaške akademije, te seniorsku i veteransku ekipu.

Naši seniori igraju 2. hrvatsku ligu – Sjever, dok je u prošloj sezoni kadetska ekipa Međimurja igrala najbolju hrvatsku Jedinstvu kadetsku ligu HKS-a. I druge naše ekipe mlađih uzrasta među najboljima su u sklopu hrvatske regije Sjever i ostvaruju plasman na državne (polu)završnice.

Kao jedan od najvažnijih zadataka u radu s našim mlađim uzrastima je promocija zdravog načina života i društvenih vrijednosti među djecom i roditeljima uz razvoj i stvaranje mladih košarkaša.

Kao nadogradnja toga rada je organizacija ovog turnira, koji godinama kao međunarodna sportska manifestacija povezuje klubove i mlade sportaše iz naše i susjednih zemalja.

Međunarodni turnir NOVA KK Međimurje Čakovec, tako je protekle 24 godine u konkurenciji dva mlađa uzrasta okupio veliki broj klubova iz Slovenije, Mađarske, Austrije i Hrvatske i postao prepoznatljiv u zemlji i inozemstvu.

Stoga zahvaljujemo svim klubovima kojima smo uputili poziv i koji su prihvatili sudjelovanje svih proteklih godina na našem turniru, kao i ove 2022. u kojoj smo opet nastavili s tradicijom njegovog održavanja, nakon što je nadamo se najteže nemilo vrijeme za sport i sportaše iza nas.

Zahvaljujemo također svim sponzorima, donatorima i roditeljima koji nesebično podupiru rad Košarkaškog kluba Međimurje Čakovec, kao i lokalnoj zajednici Međimurskoj županiji, Zajednici sportskih saveza Međimurske županije, Gradu Čakovcu te Zajednici sportova Grada Čakovca koja je poduprla ovaj turnir kao prepoznatljivu sportsku manifestaciju u našem gradu.

 

RASPORED TURNIRA

                                 

KATEGORIJA: PRETKADETI, 2008. GODIŠTE I MLAĐI

MJESTO ODIGRAVANJA: SPORTSKA DVORANA II. OŠ. ČAKOVEC

 

GRUPA A

KK DUBRAVA ZAGREB

KK GRAFIČAR LUDBREG

KK MEDVEŠČAK ZAGREB

 

GRUPA B

KK DINAMO ZAGREB

KK UBSC GRAZ

KK MEĐIMURJE ČAKOVEC

 

 SATNICA

SUBOTA 17. 09. 2022.

 9:00 GRAFIČAR – MEDVEŠČAK

 10:15 MEDVEŠĆAK – DUBRAVA

 11:30  DUBRAVA – GRAFIČAR

 12:45 MEĐIMURJE – UBSC

 14:00 DINAMO – UBSC

 15:15 MEĐIMURJE – DINAMO

 NEDJELJA 18. 09. 2022.

 9:00 POLUFINALE 1:  A1 – B2

 10:15 POLUFINALE 2: A2 – B1

 11:30 ZA TREĆE MJESTO

 12:45 FINALE

 Završna svečanost i podjela priznanja: nedjelja – 14:30 u dvorani II. OŠ Čakovec

 

KATEGORIJA: DJEČACI, 2010. GODIŠTE I MLAĐI

MJESTO ODIGRAVANJA: SPORTSKA DVORANA EKONOMSKE I TRGOVAČKE ŠKOLE ČAKOVEC

 

 GRUPA A

KK GRAFIČAR LUDBREG

KK MEDVEŠČAK ZAGREB

KK MEĐIMURJE ČAKOVEC

 

GRUPA B

KK LARUS ZAGREB

KK MURSKA SOBOTA 

KK UBSC GRAZ

 

SATNICA

SUBOTA 17. 09. 2022.

 9:00 MEĐIMURJE – GRAFIČAR

 10:15 GRAFIČAR – MEDVEŠĆAK

 11:30 MEĐIMURJE- MEDVEŠĆAK

 12:45  MURSKA SOBOTA – LARUS

 14:00 LARUS – UBSC

 15:15 MURSKA SOBOTA – UBSC

 

NEDJELJA 18. 09. 2022.

 9:00 POLUFINALE 1: A1 – B2

 10:15  POLUFINALE 2: A2 – B1

 11:30 ZA TREĆE MJESTO

 12:45 FINALE

 Završna svečanost i podjela priznanja: nedjelja – 14:30 u dvorani II. OŠ Čakovec